Ženy z důvodu pohodlí, začínají brojit za chlupaté ohanbí. To sice každému neukazujeme, jenže v módě jsou chloupky na všech partiích těla!

Ženy se navzájem podporují v absenci žiletky. Zejména v letních měsících ženy rok za rokem dávají na odiv svou hladkou kůži, kterou ve společnosti považujeme za estetický úkon, kterému se věnujeme tak pravidelně, jak očištění zubů. Jenže přichází móda, která upřednostňuje především pohodlí ženy. Tato móda nenutí ženy sedět hodinu ve vaně a holit se od hlavy až po patu.

Móda brojí za pohodlí

Společenský tlak ustává. Vždyť mužům netrvá ani polovinu času zkrášlování sebe sama, jako to stojí ženu. Pak ať žáden muž pichlavě nedodává, že nám to v koupelně zase trvá hodinu. Mnoho žen by se ve skutečnosti neholilo, nebýt právě společenského tlaku, do které se žena rodí. Od puberty, kdy se začínáme starat o sebe sama, se tak vžíváme s žiletkou nebo elektrickými holícími strojky. Časem se holení nohou, podpaží i genitálií, stává denní anebo co tří denní rutinou. Jenže pokožka dostává zabrat.

Minulost

Chlupatá ostuda byla kdysi považována za znak mužství. Rovněž z medicínského hlediska je třeba dodat, že vše má svůj důvod. Tedy ochlupení nám roste proto, aby nás chránilo. Z podobného důvodu máme například i řasy nebo obočí. Dispozice ochlupení se však časem stala sexistickou vadou. Evidentně začala společnost preferovat holátka, snad v tom nebyl žáden náznak pedofilie.

Možnost úpravy

Mnohým ženám ale i mužům se však ochlupení líbí. Nemusí jít o kilometr dlouhý porost, naštěstí lze nůžkami vše korigovat – vždyť i muži si zastřihují kníry do nejbizarnějších tvarů. Nezbytné je pak holit se pouze před návštěvou lékaře a pro některé ženy je zase holení svěžejší alternativou například při menstruaci. Na druhou stranu však mnoho žen tvrdí, že argumenty, že s chloupky více zapáchají, jsou mylné. Je to prý stejné tak či onak.

Tip: Prohlédněte si náš magazín o moderním bydlení.