Podzimní plískanice a nevlídné počasí je v plném proudu a to znamená jediné – ve velkém se objeví nachlazení, chřipky, angíny. To vše je doprovázeno nesnesitelnou rýmou, které se musíte nějakým způsobem zbavit. I když se říká, že má člověk „jen rýmu“, když se objeví, nějaké slůvko jen jde stranou. Rýma je hold nepříjemná, bolí vás hlava z neustálého smrkání, rýma ucpává nos, jste unavení, bez energie.

A co teprve děti

Dospělí to vždycky nějak zvládnou, i když s vypětím všech sil. Ale co děti? Ty obvykle nemají moc pochopení pro nějakou rýmu. Když jsou nemocné, bývají nevrlé, podrážděné a maminky to s nimi mívají poněkud těžší. Nezabírají klasické léky? Nebo jednoduše nechcete chemii, ale raději sáhnete po babských metodách?

Ponořte ruce do vody

Nepříjemné lechtání v nose je náznak rýmy a už při této příležitosti můžete využít jeden z triků, které využívaly naše babičky. Napusťte si horkou vodu a ponořte do ní ruce až po lokty. Snažte se vydržet co nejdéle. Následně si ráno nohy při sprchování zahřejte horkou vodou a následně oblékněte teplé hrubé ponožky.

Jídelníček má také vliv

Na rýmu má vliv také to, co jíte. Máte-li rýmu, pak vynechejte mléčné výrobky. Raději sáhněte po ovoce či zelenině. K pití si dejte bylinkové čaje. Večeře může obsahovat hlívu ústřičnou, ta podporuje imunitní systém. Rovněž se nevyhýbejte česneku, který je přírodní antibiotikum. Nasekejte jeden stroužek nadrobno, dejte a lžíci, přidejte trošku medu a tuto medicínu spolkněte. Pomůže také silný slepičí vývar.

Hodně smrkejte

Ucpaný nos pomůže odstranit smrkání. Můžete vyzkoušet různé kapky do nosu, mořskou vodu či něco podobného. Doporučuje se propláchnout nos obyčejnou vodou se solí, což by také mělo nos hezky pročistit.