Zařídit a vybavit dětský pokojíček není jen tak, chcete pořídit praktické a moderní kousky, které jsou zároveň i hezké. Jestliže máte děti větší, pak při výběru zohledněte i jejich přání, nechejte jim například část pokojíčku vybrat. Jak prakticky zařídit dětský pokojíček?

Přírodní materiály

Máte-li tu možnost, pak volte povětšinou přírodní materiály, které nejsou ničím napuštěné, nejsou syntetické. Děti jsou náchylnější k nemocím a různým alergiím, proto podpořte jejich zdravý vývoj. Navíc, přírodní materiály jsou vhodné pro všechny, kluky i holky. Takovýto nábytek může s dětmi růst a provázet je několik let. Vybíráte-li bytové textilie, pak se vyvarujte syntetickým příměsím jako akryl, PVC, formaldehyd, nylon a podobně.

Tři zóny v pokoji

Dětský pokojíček by měl mít ideálně tři zóny. Jednu, kde si děti budou hrát, druhou, kde děti budou spát a odpočívat a třetí, kde se děti budou učit. Z hlediska bezpečnosti se nedoporučuje dávat postel ke křeslu či ke gauči. Okno by mělo být zajištěno, ostré hrany rovněž.

Kvalitní postel a matrace

Kvalita dětského spánku je zásadní, proto při výběru dbejte na kvalitu postele a matrace. V matracích dejte přednost přírodním materiálům, matrace volte takové, které děti hned nezničí. Matrace by se měla přizpůsobit dětské páteři, měla by napomáhat správnému vývoji dětským zádíčkům. Co se týče konstrukce dětské postele, tu volte z přírodních materiálů, pevnou a kvalitní.

Obejděte se bez koberců

Pokud to půjde, pak vyhoďte koberce. Vždycky je lepší mít v dětském pokojíčku kvalitní podlahu, která se dá velmi snadno udržovat v čistotě. Koberce drží velké množství prachu, roztočů. A malé děti lezou nejraději po čtyřech, což moc dobré není. Navíc o koberec se oblečení snadno odírá.

Kvalitní osvětlení

Kvalitní osvětlení by mělo být v dětském pokojíčku prioritní a to jak v pokojíčku menších dětí, tak i u školáků. Myslete na hlavní světlo, které dodává do pokoje největší osvětlení a samozřejmě menší lampičky. Ideálně by měla být v každé zóně dětského pokojíčku jedna lampička.