Vezměte zimu za ten správný konec a místo remcání si v teple domova připravte pořádnou předjarní kůru – očistnou a plnou vitamínů a antioxidantů. Tělo a především vaše pleť zmožená a vysušená nízkými teplotami venku a suchým vzduchem uvnitř se vám co nevidět odvděčí.

Že jste ještě ani nezačali hubnout do plavek, takže kdo by myslel na nějakou preventivní ochranu před sluncem? Omyl. Nikdo po vás nechce, abyste běžela do lékárny pro opalovací krém 40 SPF, ani to neznamená, že je nejvyšší koupit si zájezd do Řecka… Vašim cílem by měla být spíš regenerace pleti po zimě a její pozvolná příprava na slunce (všichni víme, že první jarní sluníčko opaluje nejvíc). Jak na to?

Zvenku hydratujte
Po dlouhé zimě pleť trpí velkými teplotními výkyvy a suchem. Ne nadarmo se říká, že mráz pálí. Je třeba jí proto dodat hydrataci. Začněte ji pomalu připravovat na lehčí jarní krémy. Už si nekupujte další hutný krém, ale vyměňte ho za lehčí hydratující a mažte se s ním častěji než jen ráno a večer – kdykoli budete mít pocit, že vás pokožka nepříjemně pne, rudne či se na ní dokonce začínají objevovat suché šupinky. Uvědomte si, že bude pleti chvíli trvat, než se aklimatizuje na novou recepturu. A jakmile si zvykne, už s krémy neexperimentujte. I když nás média nutí k postupu přesně opačnému tím, že nás neustále informují o novinkách na kosmetickém trhu, je prokázáno, že za řadou problémů s pletí tkví právě příliš časté střídání kosmetiky. Pamatujte, že není třeba mít plnou koupelnu krémů za tisíce, když vám vyhovuje obyčejný z drogérie za pár stovek. Změna je pro pleť zátěž a měly byste k ní proto přistupovat pouze při nějakém kožním problému. Jinak není důvod.

Zevnitř vyživujte
Jezte potraviny bohaté na antioxidanty (hlavně selen, zinek, betakaroten, vitamíny C a E). Podporují správnou pigmentaci pokožky, a tak díky nim získáte zdravou barvičku. Navíc fungují také jako „vychytávaje“ škodlivých volných radikálů ze slunce. Pomohou vám také mléčné výrobky. Nejenže třeba přikládáním chladivého tvarohu zjemníte a zklidníte pleť, pokrmy obsahující vápník mají i ochranné a reparační účinky.
Co se týká jídla, jednoznačně zde vítězí ovoce a zelenina. Konkrétně mrkev (hlavně betakaroten), okurka (voda), avokádo (antioxidanty – vitamín E, C) a především rajčata (naprostá vitamínová a antioxidační bomba), která bychom měli jíst ideálně denně. Jak syrová, tak tepelně upravená.

Antioxidační kůra
Kromě barvité stravy, pohybu a správného pitného režimu (voda, mléko, ředěné ovocné a zeleninové  šťávy, zelený čaj, střídavě různé bylinkové čaje) se vyplatí investovat zjara i do vhodného doplňku stravy. Ideální je takový, který obsahuje všechny důležité minerály a antioxidanty v jedné tabletě všechny. Nejenže ušetříte peníze za kvanta balení, chráníte i svůj zažívací trakt  a navíc je to i efektivní – pokud jsou všechny složky ve správné kombinaci, zlepšuje se vstřebatelnost takového doplňku