Narození dítěte je vždycky velká událost, na kterou je přirozeně třeba se dobře připravit. Jednou z věcí, na které se nevyplatí zapomínat, je dětská chůvička neboli monitor dechu. Dnes si představíme hned dva modely od společnosti TrueLife.

Ta svoje chůvičky nabízí pod značkou NannyCam, do které spadají zařízení s označením NannyCam H32 a NannyCam V24. Obě se liší vybavením a přirozeně cenou, přičemž obě nabízejí plnohodnotnou ochranu pro případ, že by se s vaším děťátkem v nestřeženém okamžiku něco stalo.

Levnější z obou modelů, TrueLife NannyCam V24, stojí 1 990 Kč a jeho součástí jsou kamera a přijímač. Oba kusy jen zapojíte do zásuvky a po zapnutí dojde k automatickému spárování, a to až na vzdálenost 300 metrů (v případě, že se nacházíte na volném prostranství). V obytných prostorách oddělených stěnami je stabilní signál zajištěn do vzdálenosti 100 metrů.

Obě zařízení vzájemně komunikují bezdrátově, přičemž je můžete buďto umístit na pevný podklad nebo připevnit na stěnu. K dispozici je i možnost využití mimo dosah elektrické energie – díky USB dobíjení je chůvičku možné zapojit do powerbanky, rodičovská stanice je pak vybavena vlastní baterií, která při režimu VOX (pro noční hlídání) schopna běžet až 24 hodin na jedno nabití.

Obraz je přenášen na LCD displej s úhlopříčkou 2,4 palce s rozlišením 320 x 240 pixelů, video pak běží rychlostí 20 snímků za vteřinu. Zajímavostí je funkce nočního vidění díky infračerveným LED diodám, které mají dosah až pět metrů. K dalším extra funkcím se řadí teploměr, monitorující aktuální teplotu v dětském pokojíčku.

A nakonec tu máme obousměrný přenos zvuku, což se hodí tehdy, když dítě potřebujete uklidnit, ale i tehdy, když potřebujete slyšet, co se s dítětem děje. V případě rozrušení se jej můžete pokusit uklidnit přehráním jedné z osmi předem nahraných uklidňujících ukolébavek.

NannyCam H32 za 2 590 Kč má trochu jiný design. Zatímco u dětské části – kamery – je rozdíl spíše kosmetický (varianta u V24 je o něco zaoblenější), rodičovská stanice je v tomto případě trochu větší, a hlavně má i větší, 3,2palcový displej, nabízející ovšem stejné rozlišení, tedy 320 x 240 pixelů. Jinak je výbava prakticky stejná, jako u výše popsaného zařízení, včetně ukolébavek, režimu VOX a možnosti použití mimo dosah elektrických rozvodů. To je vhodné například pro situace, kdy potřebujete monitorovat dítě spící v kočárku na zahradě nebo na balkóně.

Bližší informace o dětské chůvičce TrueLife NannyCam V24 naleznete zde: https://www.truelife.eu/cs/nannycam-h32/, o modelu NannyCam H32 pak zde: https://www.truelife.eu/cs/nannycam-v24/.