Dřevo je materiál přírodní, příjemný na omak a má dlouhou životnost. Navíc není potřeba o něj příliš pečovat. Není tedy divu, že nachází uplatnění v různých oblastech našeho života. Nejčastěji se s ním setkáme ve formě nábytku, podlah, obkladů na stěnu nebo bytových doplňků. Stále častěji rodiče svým dětem pořizují dřevěné hračky.

Jaké výhody nabízejí dřevěné hračky dětem?

Především jsou vyrobeny z ekologického a dobře recyklovatelného materiálu, jsou tudíž bezpečné. Vzhledem k tomu, že neobsahují žádné druhy toxických materiálů, nehrozí při jejich používání riziko vzniku jakékoli alergie. Jsou pevné, odolné a mají dlouhou životnost. Dřevo, jako materiál, má velmi příjemnou a přirozenou vůni. Hladký povrch dřeva nezpůsobuje dětem žádné zranění. Dřevo navozuje pocit útulnosti a tepla. Díky tomu u dětí podporuje dobrou náladu. To vše jsou vlastnosti, které ovlivňují bezpečné hraní a to by měla být priorita každého rodiče. Vzhledem k tomu, že jsou zpracovávané zajímavými způsobu, podporují dětskou fantazii a tvořivost.

Jaké hračky vybrat?

Ať už sáhneme pro jakoukoli dřevěnou hračku, vždy dětem nabídne zábavu i ponaučení. Pomůže jim rozvíjet tvořivost, jemnou motoriku, podpoří trénování trpělivosti. Široký výběr nabízí e-shop

Ready4Kids.cz. Dřevěné hračky se vyrábějí jak pro děti malé, tak i starší. Klasiku tvoří dřevěné puzzle, které mají různě velké jednotlivé dílky, podle věku dítěte. Oblíbenou klasikou jsou i dřevěné kostky s obrázky, při jejichž skládání děti trénují logiku a rozvíjejí fantazii. Barevné kostky různých tvarů podporují tvořivost. Velmi oblíbené jsou také domečky nebo autíčka a různé druhy hlavolamů a skládaček. Na své si přijdou i malí kutilové, pro něž jsou připraveny různé stavebnice s nářadím. Pro venkovní vyžití jsou pak určená odrážedla.