Čekáte miminko a chcete koupit plínky v předstihu? Pak určitě budete potřebovat poradit, protože žádný učený z nebe nespadl a co se týče plenek, je dobré vědět, na co se zaměřit. Důležité je, aby dítě zůstalo v suchu a jeho zadeček nebyl opruzený, což se vám u jednorázových plen nemusí vždy podařit. Obsahují sice absorpční gely, ale uvědomte si, že je to pro dítě cizorodá látka. Nejedná se o přírodní charakter a vše funguje na chemickém procesu. Mnohdy ztrácí efekt, protože plínka při větším obsahu moči proteče. To se děje hlavně v noci, když miminko spí. Nakojíte ho, spokojeně uložíte do postýlky, a když se vzbudí, jeho pokožka pomočením nebo pokálením jednoznačně trpí.

Chcete, aby vaše dítě mělo plenky, které dokonale těsní a vstřebají tekutinu?

Látkové pleny jsou daleko příjemnější, než jednorázové. Dítě si v takových plenách užívá pohodlí, nikde ho nic neškrtí, a když se pomočí, ani o tom neví. Je mnoho způsobů, jak látkovým plenám funkci ještě podpořit. Do kalhotkových plen můžete vložit vkládací, vícevrstvou či čtvercovou plenu, jako vrchní vrstvu ještě vlněné kalhotky – ty jsou prodyšné a zmírňují dopad pomočení. Mokré punčocháče nebo dupačky zná každá maminka a zřejmě se tomu párkrát za život nevyhne. Někdy se to prostě stane, ať má na sobě dítě sebelepší plínku. Stačí ho více nakrmit nebo třeba nedodržet brzký interval přebalení a nehoda je na světě. Věděli jste, že existuje dokonce i půjčovna plen?

Informační web se stane vaším průvodcem

Plno maminek dává jednorázovou plínku jen na cestu, ale je to na jejich zvyklosti. Je to výhodné, protože nemusí s sebou nosit tolik věcí včetně látkové plenky, ale sbalí jen to nejnutnější a dítě rychle přebalí. Pokud však dítě zapomene zavčasu přebalit a nechá ho v pleně třeba několik hodin, zapářka udělá své. A plačící dítě se zarudlou pokožkou vám za tyto experimenty nestojí.