Dámské šaty tvoří neodmyslitelnou součást každého ženského šatníku a to díky tomu, že si ženy mohou vybrat nejen z rozmanitých druhů, střihů, velikostí, barev a materiálů. Šaty může obléci každá žena a pro jakoukoli příležitost.

Výběr šatů podle tvaru postavy

Každá žena má jiný tvar postavy, podle toho by také měla volit vhodný střih a délku šatů.

Postava tvaru jablka má horní část mohutnější, s nevýrazným pasem. Pro tento typ žen nejsou vhodné šaty s výrazným pasem a vzory právě v oblasti břicha. Ideální volbou jsou šaty ve tvaru V, s drobným vzorkem. Porozhlédněte se na e-shopu tykráso, kde naleznete šaty originální a ručně šité. Máte-li postavu tvaru hruška – tedy objemnější dolní část těla s výraznějšími boky a pozadím a užšími rameny, volte takové šaty, které zvýrazní horní část vašeho těla. Mohou to být třeba šaty s odhalenými rameny nebo výrazným dekoltem. Celková délka šatů by měla být alespoň ke kolenům. Dalším typem postavy jsou přesýpací hodiny. Tento typ je téměř ideálním. Má bujnější poprsí, úzký pas a širší boky. Tady jsou vhodnou volbou šaty upnutější, díky kterým vyniknou křivky. Pas zvýrazníte vhodně zvoleným páskem. Klučičí postavou je typ obdélníku. Tento typ postavy postrádá výrazné ženské křivky, které je potřeba dotvořit pomocí vhodně zvoleného střihu. Mohou to být třeba šaty pouzdrové nebo nabírané. Vhodnou volbou jsou šaty volnějšího střihu, které doplníte páskem.

Mikinové šaty jako trendy kousek do každého šatníku

Mikinové šaty se těší stále větší oblibě. Jsou příjemné na tělo a poskytují maximální pohodlí. Pořídit si je můžete v různých variantách, zateplené na zimu a ze slabé teplákoviny na jaro a teplé podzimní dny. Na jejich ušití je vhodná teplákovina s potiskem. Na trhu je opravdu široký výběr druhů potisků a vzorů. Vzhledem k tomu, že jsou dokonale variabilní, můžete si díky nim pokaždé vytvořit originální a dokonalý outfit nejen na vycházku, ale i na nákupy nebo na posezení s přáteli.