Sestavit vhodný jídelníček pro děti nebývá vždy nejsnadnější. Děti totiž některá jídla odmítají a někdy dokonce ani nechtějí nově nabízené pokrmy ochutnat. Nechte je nové pokrmy a potraviny ochutnávat častěji, teprve poté je začnou brát jako samozřejmou součást nového jídelníčku.

Pokud chcete dětem nabídnout zdravé jídlo, používejte pouze kvalitní suroviny. Do jídelníčku rozhodně zařaďte polotučné mléčné výrobky, mezi něž patří jogurty, lučina nebo tvaroh, ze kterého lze připravit vynikající pomazánky či sladké dezerty. Velkou inspiraci přinášejí recepty online, které naleznete na webovém portálu nejrecept. Vhodné jsou také sýry tvrdé. Co se masa týká, vybírejte pouze libové a čerstvé, ideální je kuřecí nebo telecí. Samozřejmostí je čerstvé ovoce a zelenina. Pro nápoje volte takové druhy, které neobsahují barviva či velké množství přidaného cukru.

Tip pro vás:

Děti si nový pokrm oblíbí mnohem snáze, když budou moci s jeho přípravou pomáhat. Vybírejte tedy ze začátku rychlé recepty, které zvládnete i s menšími dětmi. Můžete je zapojit i do nákupu vhodných surovin a tak děti seznámíte i se složením zdravého a kvalitního stravování.

I dorty patří do dětského jídelníčku

Do dětského jídelníčku patří i jídla sladká. Zpočátku to mohou být ovocné přesnídávky, obilné kaše doslazené medem či některým z přírodních sirupů. Děti milují krupicovou kaši nebo třeba palačinky.

Při plánování narozeninové oslavy však nesmí chybět pořádný dětský dort. Každá maminka či babička má svůj osvědčený recept na dort. Než jej však začnete připravovat, popřemýšlejte o tom, kolik lidí bude na narozeninové oslavě. Podle počtu osob se odvíjí velikost dortu. Dort můžete tematicky připravit i podle stylu dětské oslavy. Také roční období, v němž se oslava koná, bychom měli brát na zřetel. Ne každý dort je vhodný pro všechna období roku. Čokoládová nebo krémový dort asi nebude ideální volbou, pokud je oslava v létě. Chcete – li mít zaručený úspěch, zkuste se zeptat oslavence, jaký dort by si přál.