Existuje jen málo žen, které si dovedou představit svůj život bez kabelky. Většinou každá z nás vlastní hned několik typů kabelek. A mezi nimi je jedna favoritka, která patří k nejpoužívanějším.

Bývá to ta, kterou nosíme do práce, toulky městem, nákupy i kafe s kamarádkou. Proč si většinou oblíbíme pouze jednu? Je to proto, že je nejpěknější, nejpohodlnější, vejde do ní vše potřebné. Společně se dnes podíváme na to, jak takovou favoritku vybrat, aby vám pak kabelky zbytečně neležely ve skříni.

Velikost a tvar kabelky

Než vyrazíte na nákup kabelky, sedněte si a sepište seznam všech věcí, které jste zvyklá nosit u sebe. Je to peněženka, doklady, brýle, telefon, kosmetická taštička, parfém, kapesníčky, deštník? Anebo nosíte i elektronickou knihu, tablet, diář? Podle těchto faktů si pak vyberte odpovídající velikost i tvar kabelky. Přestože váš na první dojem okouzlí jiná kabelka, neslevujte ze svých požadavků. To jsou právě kabelky, které učarují, ale následně nevyužity leží zaprášené někde v koutě.

Jaké oblečení je vaše nejpoužívanější?

Oblékáte se elegantně a nosíte podpatky? Nebo spíš sportovně? Dáváte-li přednost elegantnímu stylu a potrpíte si na značky, pak to mohou být kabelky Guess, kterým rozhodně nechybí šmrnc. Je-li vašim oblíbeným styl sportovní, bude vám spíš více sedět crossbody kabelka. V případě business stylu vybírejte mezi dámskými aktovkami. Svou roli zde hrají i barvy. Nejlépe uděláte, když vyberete něco universálního, co se hodí k jakémukoliv outfitu. Mohou to být kabelky černé, šedé, hnědé, béžové.

Vhodný materiál

Jestliže nerada měníte to, na co si zvyknete, pak vsaďte na kožené kabelky, které vydrží dlouhá léta a neztrácí nic ze svého šarmu. Stylová, praktická a kvalitní kabelka je investice, ale málokterá z nás je tak bohatá, aby mohla kupovat kabelky podle barev, počasí a pořizovat si k tomu i zvláštní skříň či police, aby je měla kde skladovat. Kožené kabelky se nešpiní jako ty látkové a kůže s léty získává na kráse, ale samozřejmě je potřeba o takový skvost i řádně pečovat.