Každá maminka se potýká občas u svého miminka s rýmou. Jak si poradit s hleny a mimiku při rýmě ulevit? Řešením je vhodná odsávačka hlenů. Můžete ji využít nejen během rýmy, ale také pro dětskou hygienu nebo v případě alergické rýmy. Odsávačku hlenů využijete do doby, než se vaše děťátko naučí smrkat, minimálně je to prvních půl roku jeho života.

Jak vybrat odsávačku hlenů?

Pokud se podíváte do nabídky, vybírat můžete z několika různých variant, každá mí své výhody i nevýhody. Jak vybrat odsávačku hlenů? Nechte se inspirovat těmito tipy.

  • Ruční odsávačky hlenů

Máte je vždy po ruce, můžete s nimi snadno cestovat. Jejich nevýhodou je nižší výkon. Mezi nejlevnější modely patří ruční odsávačka hlenů hadičková, která se snadno čistí. Nevýhodou je její nižší výkon, pokud je miminko živější, hůře se s ní manipuluje a může hrozit riziko poškození nosní sliznice. Snazší používání nabízí ruční odsávačka balónková, u níž také vidíte množství odsátého hlenu. Má trochu horší údržbu a její výkon není také příliš velký.

  • Elektrické odsávačky hlenů

Tady můžete volit mezi variantou na baterky nebo elektrickou, ta se nasazuje na vysavač. Cena těchto modelů je trochu vyšší, ale mají snazší používání a lepší výkon. Elektrická odsávačka hlenů na baterie je bezpečná a šetrná, její konstrukce je ergonomická, snadno se udržuje v čistotě, má vysoký výkon a je tichá.

Elektrická odsávačka na vysavač nabízí také vysoký výkon a snadnou údržbu, je bezpečná a šetrná a kromě toho má i vysokou životnost.

Péče o odsávačky hlenů

Vzhledem k tomu, že nosní hlen je infekční, je potřeba odsávačky nosních hlenů udržovat v dokonalé čistotě. Její součástí je i dezinfekce po každém použití. Dezinfikovat je potřeba jak hadičky, tak i sací láhev a to u všech modelů. K tomuto účelu slouží kvalitní druhy dezinfekce. Mezi takové patří Steridine.