Děti časem odrostou a rozprchnou se do světa. Jak je mít pořád na očích? Přicvakněte jejich fotky na ledničku – vyrobte si svoje vlastní foto magnetky! Je to jednoduché, potřebujete k tomu jen pár věcí. Čtěte, jak na to.

Snad každý rodič se rád dívá na své děti. Jenže jak to udělat, když nejsou zrovna doma? Vytvořte si svoje vlastní magnetky a přicvakněte je na dvířka ledničky, magnetickou tabuli nebo kovovou zárubeň dveří.

Postup výroby foto magnetek na lednici je jednoduchý. Na tvorbu se vám hodí:

  • Vytištěné fotografie – vyrobí vám je v každé větší drogerii, třeba i na počkání. Přineste si tam vybrané fotky na flash USB disku. Ideální je rozměr 10 × 15 cm, ať jsou magnetky hezky vidět.
  • Speciální sada samolepicích magnetických fólií na výrobu magnetek na ledničku – 10 ks stojí jen pár korun, seženete na e-shopu.
  • Tužka, pravítko, nůžky – využijete pro případné zastřihnutí okrajů.

Jak si magnetky vyrobit?

1) Položte arch magnetické fólie tmavou šedo-černou magnetickou stranou na stůl.

2) Sloupněte krycí fólii, čímž odkryjete samolepicí vrstvu.

3) Nalepte na magnetickou fólii zády fotografii, pohledová strana fotky zůstane vidět. Jemně vyhlaďte třeba utěrkou, ale pozor, ať fotku nepoškrábete.

A je to! Vaše vlastní foto magnetka na lednici je hotová. Teď už budete mít své děti stále na očích, kdykoliv si do lednice půjdete pro něco dobrého.

Tip: Existuje i jiný způsob, jak snímky, pohlednice či jiné drobnosti připnout na kovovou plochu. Používá se na to trhací magnetická samolepicí páska na fotografie, kterou na fotky zezadu nalepíte.

Využijte magnetickou fólii s dětmi pro skládání vět ze slov

Kromě klasických fotomagnetek na lednici můžete samolepicí magnetickou fólii použít i na vzdělávání dětí. Vyrobte si s nimi magnetická písmena nebo slova a skládejte postupně celé věty. Vyzkoušejte postup níže.

1) Vytiskněte si na papír velká písmena nebo celá slova. Pokud tiskárnu nemáte, písmenka či slova na papír napište fixem. Lepší je pevnější čtvrtka.

2) Pak kousky s písmeny nebo slova nastříhejte a na magnetickou fólii nalepte, stejně jako fotografie.

3) Teď už můžete skládat s dětmi věty. Výhodou je, že slova zůstanou na ledničce stále připnutá a váš společný „projekt“ můžete dokončit příště.

Místo dvířek ledničky poslouží i plech na pečení, na kterém budou magnetky držet také. Až děti povyrostou, namísto českých slov můžete vyrobit magnetky nové – se slovy cizího jazyka. Další tipy na tvorbu s magnety najdete na blogu Unimagnet.

Příjemnou zábavu!