Toto spojení spolu dohromady ladí, stejně jako každá tato pochoutka zvlášť. Jste-li jejími milovníky, nebo chcete udělat někomu milému radost a koupit mu například čokoládový dárek, pak navštivte luxusní čokoládový ráj v Praze.

Je jím obchod Jeff de Bruges, který byl otevřen 26. března 2015 jako první na území ČR, ale jako jeden z několika stovek. Většina z nich je provozována ve Francii – zemi gurmánů a milovníků delikates všeho druhu. Čokoládu a další sladkosti vyrábí belgická firma Jeff de Bruges na základě tradičních belgických receptur, které však přizpůsobuje francouzským chutím. Lze tak říci, že se jedná o symbiózu belgického umu s francouzskou elegancí.

Co vše můžete ochutnat

Víte, co je to ballotin? Je to malá krabička z pevného papíru, ve které se skrývají vynikající čokoládové pralinky. Nebo julietty v podobě bílé čokolády, karamelu a brusinek, nebo hořké čokolády obsahující 70% kakaa, mandle, lískové ořechy a rozinky. Pod dalším nevšedním názvem Les Carrés najdete malé jednotlivě balené čokoládky, které se hodí na cestu, k čaji nebo ke kávě. To je jen malá ukázka bohatého sortimentu obchodu Jeff de Bruges, kde si kromě nejrůznějších variant pravé čokolády můžete dopřát i jedinečný marcipán, nugát, ovocné želé nebo vynikající chladivé osvěžení v podobě zmrzliny.

Čím je zmrzlina Jeff de Bruges výjimečná?

Je třeba zdůraznit, že tato zmrzlina je opravdu výborná a po všech stránkách originální. Je to dáno tím, že je to zmrzlina: přírodní, točená bez palmového oleje. Hlavním předpokladem vysoké kvality a originality je používání pouze přírodních ingrediencí. Do zmrzlin nejsou přidávána žádná umělá barviva ani aromatické přísady. Vybrat si můžete z celé řady krémových zmrzlin a sorbetů. Namátkově lze jmenovat Vanilku Madagaskar, Belgickou čokoládovou nebo Karamel slané máslo. Kousky jahod či malin najdete v těchto ovocných zmrzlinách nebo ve zmrzlině jogurtové. Lehký a osvěžující je malinový či citronový sorbet.

Výjimečnost zmrzlin Jeff de Bruges podtrhují originální, dozlatova pečené kornouty a také skvělé posypky a lahodné polevy.