Dětský sedací vak si zamilujete

Oblíbeným doplňkem do dětských pokojů číslo 1 jsou dětské sedací vaky. Získáte tím další místo na sezení pro návštěvu, ale můžete z něj udělat také koutek v pokoji, který poslouží k relaxaci. Můžete si zde usednout s dítětem a číst si knížku. Maminky menších dětí zde mohou uspávat nebo kojit.

Na trhu jsou k dostání sedací vaky různých tvarů (koule, kostka…). Asi nejčastějším tvarem je kapkovitý tvar. Bude ovšem záležet na vás, co pro vás bude nejpohodlnější. Při výběru sledujte velikost a hmotnost pytle, dále také nosnost (podle toho, kdo bude na něm sedávat), zda se dá povlak oprat a zda se dá doplňovat výplň. To jsou parametry, které je potřeba před výběrem znát.

Poté už přichází na řadu ta zábavnější část, a to výběr designu. Je libo sedací vak ve tvaru fotbalového míče? Nebo třeba královského trůnu? A co takhle neonově růžový vak nebo naopak svítivě žlutý? Tak jaký si vyberete?

Závěsné křeslo v pokoji rozhodně využijete

Samozřejmě sedací vak můžete nahradit i jiným podobným produktem. Oblíbená jsou dětská křesla, na kterém může dítě odpočívat. Taková závěsná křesla vás okouzlí svým designem, který báječně zapadne i do dětského pokoje. Navíc jsou tahle křesla mimořádně pohodlné, a mohou být pro větší děti i zábavné.

Plánují u již staršího dítěte přespávat kamarádi, ale další postel by se do dětského pokoje nevlezla? Pořiďte si rozkládací křeslo na spaní. Přes den na křesle můžete sedět a relaxovat u knížky, večer se praktické křeslo rozloží a vznikne z něj pohodlné místo ke spaní pro další osobu! To je opravdu vychytávka, která perfektně zapadne do dětského pokoje předškoláka i školáka.

Dopřejte dítěti soukromí v dětském stanu

I dítě někdy potřebuje být samo a mít pocit, že někam může zalézt a trávit čas bez přítomnosti ostatních. K tomu perfektně pomohou různé stany do dětských pokojů! Takový stan můžete umístit do rohu pokoje, kde bude perfektně plnit svou funkci.

Dětský stan může mít podobu princeznovského hradu nebo nedobytelné pevnosti! Oblíbené jsou ale i stany, které mají podobu klasického domečku nebo třeba obchodu. Dítě stan rozhodně využije i ke hře.

Velké oblibě se v posledních letech těší také teepee. Klasické stany bývají obvykle velmi malé, a tak přichází na řadu teepee. Máte rádi boho styl? Pak se vám takový stan zalíbí. Vybírat můžete z hezkých designů pro holčičky i pro chlapečky. Zabydlit je můžete různými dekoračními polštářky a dekami a na zem třeba položit příjemný kusový koberec.

Takový prostor však můžete vytvořit i prostřednictvím patrové postele! Patrové postele mnohdy mívají právě podobu různých domečků. Navíc zde může být i skluzavka a žebřík, na kterém si dítě taktéž vyhraje. Ve fantazii se meze nekladou!