Malý člen rodiny ještě nemá tak silnou kůži a není připraven na kontakt s mnoha chemickými látkami, které se vyskytují v běžných pracích prostředcích. Jaká pravidla dodržovat?

Předcházejte alergiím i dermatitidě

Správné zásady během praní vám pomohou předcházet nepříjemným kožním projevům, které mnohdy vedou až k rozvoji alergií. Co dodržet, abyste správně prali oděvy a potřeby nejmenších dětí? Roli nehraje jen kvalitní dětský prášek na praní. Použít můžete i ekologické prací prostředky, a především správný postup při práci.

Pouze jemné prostředky

Pro praní dětského prádla využívejte zejména jemné prací prostředky. Může se jednat o ekologické produkty, nebo o speciální dětské prací prášky. Všímejte si složení a snažte se, aby v prostředku, který použijete, bylo co nejméně alergenů a škodlivých látek.

Méně je více

Při praní dětského prádla obzvláště platí, že byste to s množstvím prostředku neměli přehánět. Méně je skutečně více. Stačí lžíce prostředku na vyprání celé pračky. Větší množství byste při běžném pracím programu z látky jen tak nedostali. Usazuje se v tkaninách, kde působí kožní potíže.

Zvolte správnou teplotu

Více než prací prostředky používejte vhodnou teplotu k praní. Přejete si odstranit mikroorganismy, ale také vyprat efektivně špinavější kusy oděvů? Budete potřebovat vyšší teplotu pro prací cyklus. Nebojte se většinu oděvů prát na 60 stupňů Celsia. Plíny se samozřejmě ve většině případů vyvářejí. Dezinfekce probíhá již okolo 60 stupňů Celsia, nejvíce ale nad 90 stupňů Celsia.

Žádná aviváž

Aviváže s vůní pro děti mají ve většině případů lákavou vůni a vy si možná řeknete, že právě bez toho se nemůže vaše praní obejít. Opak je pravdou. Aviváže mají negativní vliv na jemnou dětskou pokožku a stojí za vznikem dermatitidy i alergie. Navíc snižují prodyšnost textilních vláken. Raději tento chemický koktejl vynechejte.

Praní pro nejmenší má svá pravidla. Snažte se prádlo vždy dokonale vysušit, ideálně v místě s dobrým prouděním vzduchu.