Odpovíte-li na volné nabídky práce a vaše pracovní zkušenosti, znalosti a dovednosti budou odpovídat požadavkům pracovní náplně, s největší pravděpodobností budete pozváni na pracovní pohovor. Na otázky odpovídejte s rozmyslem a soustřeďte se na pozitivní odpovědi. Jaké otázky můžete očekávat. Zde jsou ty nejčastější.

Co můžete říci o sobě?

Vždy se soustřeďte především na pracovní záležitosti a na profesní život. Zbytečně se nechlubte, nesnažte se vypadat dobře, ale také se nepodceňujte. Zkuste stočit hovor na společnost, na její trendy a co můžete jako zaměstnanec nabídnout, čím budete užitečný. Spojte věci, na kterých vám záleží s hodnotami společnosti a s konkrétní pracovní pozicí. Zkuste vynést vaše výhody pro společnost.

Z jakého důvodu chcete opustit nebo opouštíte současné zaměstnání?

Jste-li ještě zaměstnáni, ale máte pohovor do nové práce Pardubice, určitě se vás personalista bude ptát na důvody, které vás vedou k opuštění stávajícího zaměstnání. Rozhodně nepoužívejte odpovědi, které budou vrhat negativní světlo na stávající zaměstnání nebo na zaměstnavatele. Můžete třeba argumentovat tím, čeho jste doposud dosáhli a že se chcete posouvat dál, zkusit něco nového, získat nové znalosti a dovednosti, obohatit svůj profesní život o další znalosti a zkušenosti. Zmiňte se o některých atributech nové práce jako o dokonalé možnosti rozšíření svých pracovních obzorů. Hovořte o tom, kam chcete svůj profesní život dotáhnout.

Proč máte zájem o tuto pracovní pozici?

Existuje mnoho důvodů, které vás vedou k zájmu o nabízenou pracovní pozici. Odpovědi se snažte směřovat na pracovní a profesní důvody. Novou práci můžete vnímat jako kariérní růst, láká vás image firmy. Určitě neuvádějte pouze finanční důvody nebo nespokojenost se stávající prací. Zkuste se vcítit do role personalisty. Co byste chtěl slyšet vy?

Hodláte – li měnit práci a hledáte vhodné pracovní nabídky, zavítejte na portál cz.jobimi.com.