Pro někoho je to nepostradatelný pomocník v péči o miminka. Dětská chůvička umožňuje hlídat vašeho potomka, zatímco v kuchyni pro něj třeba připravujete nějaký chutný pokrm s mrkvičkou a dalšími zdravými ingrediencemi.

Ještě nedávno byly tito neocenitelní pomocníci k dispozici pouze v provedení, kdy dokázaly přenášet z dětského pokoje jen zvuk. Maminka tedy poznala, že miminko se probudilo a že je třeba začít se mu věnovat. Svou neocenitelnou roli sehrávaly chůvičky v noci, když miminko špatně spalo nebo zápasilo s prdíky či nějakou nemocí. Rodiče tedy měli možnost slyšet, co se v dětském pokoji děje a podle toho reagovat. Další generace pak umožnila obousměrný přenos zvuku, takže bylo možné dítě oslovit, než jste stačili doběhnout do jeho pokojíku.

Doba se ovšem mění a dnešní dětské chůvičky dokážou přenášet nejen hlas, ale i obraz z hlídané místnosti. Je dokonce možné nechat zahrát dítěti písničku nebo ukolébavku z předvoleného seznamu skladeb. A protože technologie to umožňují, lze snímat i obraz v pokojíku, kde není rozsvícené světlo, čímž jejich využitelnost roste.

Podívejte se s námi na tři produktové tipy od společnosti TrueLife, které by mohly ve vaší rodině pomoci s péčí o vašeho potomka.

NannyWatch A15, obraz v hodinkách

Představa typické chůvičky tak, jak ji znáte, bere v tomto případě za své. Přijímač nebo komunikátor – protože některé chůvičky dokázaly přenášet zvuk i ložnice nebo z místností, kde byl přijímač umístěn – totiž není v typickém provedení, jako přístroj stojící na kuchyňské lince nebo na nočním stolku, ale je integrován do hodinek. Ty může mít rodič stále na zápěstí, a tak je mu umožněno mít potomka stále pod kontrolou, ať už v bytě přebíhá kamkoli.

Výhodou tohoto přístroje je i to, že máte obě ruce volné a pokud dáte vysílač k miminku do kočárku a vyvezete je na zahradu, nemusíte mít obavy z toho, že by signál nedolétl až k hodinkám, umístěným na vaší ruce. Dosah přístroje je totiž až 300 metrů.

Stačí jen letmý pohled na displej vašich chůvičkovských hodinek a víte vše, co potřebujete vědět. Displej hodinek je dostatečně velký, poskytuje kvalitní obraz a hodinky se jednoduše ovládají.

Kromě možnosti vidět díky přísvitu infračervenou diodou i v potemnělé místnosti máte na hodinkách přehled i třeba o teplotě v místnosti, v níž se nachází vaše ratolest. Samozřejmostí je pak možnost obousměrné komunikace, takže na vaši ratolest můžete mluvit i po čas, kdy k němu nemůžete ihned vyrazit.

NannyCam R360, otočná video chůvička

TrueLife NannyCam R360 je digitální video chůvička, která může dohlédnout v pokoji, kde je umístěna do každého rohu. Kamera je zde umístěna v základně, která umožňuje otáčení objektivu kolem své osy (odtud název 360, jako 360° záběr) a lze ji i naklápět nahoru a dolů. To vše vidíte na pětipalcovém barevném displeji, takže máte naprostý přehled nad celým dětským pokojíčkem. S chůvičkou lze mít spárované až dvě kamery najednou a sledovat tak dění ve více místnostech naráz. Se stabilním signálem do 300 metrů a funkcemi jako je automatický noční mód, kdy je snímaná scéna přisvícena neviditelným infračerveným světlem z IR diody, a pokojový teploměr, vám neunikne jediné zasmání nebo škytnutí vašeho drobečka. Potěší vás jistě i možnost oboustranné komunikace nebo výběr ukolébavek, které můžete při pláči miminku vzdáleně pustit z rodičovské jednotky.

NannyCam H32, oblíbená kompaktní dětská video chůvička

TrueLife NannyCam H32 je digitální video chůvička s přehledným barevným 3,2palcovým LCD displejem, pokojovým teploměrem a automatickým nočním módem. Nabízí za všech okolností kvalitní obraz i zvuk, a to ve dne i v noci. Můžete být v klidu a mít jistotu, že je s vašimi juniory vše v pořádku, protože použitá digitální technologie s frekvencí 2,4 GHz zaručí bezpečný a stabilní signál až na vzdálenost 300 metrů. Tento model je hodně oblíbený pro své kompaktní provedení a jasný a zřetelný obraz i zvuk.

Kam pro ně vyrazit?

Pokud chcete získat podrobnější údaje a nechat si doporučit vhodné chůvičky, podívejte se určitě na e-shop Electro World, abyste zjistili více. Na e-shopu nejdete nejen chůvičky, ale i další zajímavý sortiment související se starostí o malé děti, jako jsou třeba bezkontaktní teploměry např. Abfarmis FC-IR100 nebo dětská svítidla do jejich pokojíků (např. Homedics HMDMYB-N450). Všechny vaše objednávky vám Electro World připraví k odběru na 19 prodejnách nebo doručí kurýrem až do domu během 2–3 dnů od objednávky. Nákup z domova je jednoduchou záležitostí a zakoupené zboží můžete vrátit do 14 dnů v kterékoliv prodejně, případně zaslat zpět poštou. Stejně tak lze zboží bezproblémově reklamovat.

Pokud máte nebo si pořídíte Věrnostní kartu Electro World, ušetříte hned dvakrát. Za prvé vybrané zboží lze nakoupit za speciální nižší ceny, a za druhé za každou transakci dostanete procenta zpět jako příspěvek na další nákup. Stačí vyplnit krátký formulář a můžete nakupovat výhodněji už teď. Že se to vyplatí, tak o tom svědčí přes půl milionu zákazníků. Electro World je dostupný ve všech regionech České republiky a po spojení s K+B Expert tak budou mít zákazníci k dispozici celkem 40 prodejen.