Bezpečnost dětí by měla být prioritou pro každého rodiče. Děti chodí do školy i za snížené viditelnosti – v šeru nebo za deště a přestože dodržují dopravní předpisy, může se stát, že je řidič přehlédne. Bezpečnou cestu dětem zaručí kvalitní reflexní vesty.

Někteří rodiče se domnívají, že postačí několik odrazných prvků, které se nacházejí na batohu či oblečení, ale kvalitní reflexní vesty poskytují viditelnost dítěte na vzdálenost až 300 metrů a to nejen za tmy, ale i při stížených podmínkách viditelnosti.

Reflexní vesty jsou vhodné v situacích, kdy děti chodí každodenně v těsné blízkosti vozovky nebo ji musí přecházet. To jsou případy, které přinášejí největší riziko střetu s automobilem, které většinou mívá pro děti fatální následky. Pokud má na sobě dítě vestu, řidič je na jeho přítomnost upozorněn v dostatečné vzdálenosti a může tak přizpůsobit jízdu vzniklé situaci.

Vybíráme vestu

V nabídce je celá řada různých druhů – s potiskem i bez potisku, klasické se zapínáním v přední části, navlékací přes hlavu, vesty se zapínáním po straně. I barevných variant je několik.

Velký výběr vest naleznete na www.altima.cz/5-detske-reflexni-vesty.

Pamatováno je i na nejmenší. Pro mě můžete koupit vestu s obrázkem zvířátka nebo oblíbené postavičky s dětských pohádek. To usnadní dětem nošení vesty.

Při výběru vesty volte vždy trochu větší velikost, aby dítě vestu mohlo obléknout i přes silnou zimní bundu. Dobrou volbou je i přetažení vesty přímo přes školní batoh. Zvýšíte tak viditelnost dítěte na delší vzdálenost a to především zezadu.

Bezpečnost ještě zvýšíte, když budete reflexní vestu kombinovat s dalšími reflexními prvky – reflexní páska na ruku, reflexní samolepky nebo přívěsek na batohu.

Nebuďte lhostejní k bezpečí svých dětí a chraňte je…