Pokud máte raději vůni jehličí, která vám neustále připomíná vánoční svátky, určitě toužíte po živém vánočním stromečku. Vánoční stromeček je symbolem nádherných svátečních dní a nemůže chybět v žádném domě ani bytě.

Vánoční stromeček o vánocích tedy svítí téměř v každé domácnosti. Pojďme si tedy společně vybrat ten pravý vánoční stromeček právě pro nás, na které si pak dáte vánoční ozdoby a krásné světelné vánoční řetězy v provedení LED a stejně tak, jak se rozzáří on, rozzáří se i oči vašich dětí. Čerstvý stromek často brzy opadává, ale umělý stromek nevoní. Pak možná zvítězí živý stromek v květináči.

Vánoční strom v květináči

Může to být jedle, smrk i borovice. V dnešní době máme opravdu konečně velký výběr a záleží jenom na našem vkusu nebo na vzpomínkách s dětství, který vánoční stromek zvolíme a co se vám líbí. Prostudujte si však dopředu, jak vámi vybraný stromek rychle roste, jaké výšky dosáhne a jak často jej musíte přesazovat. Správné hustoty a menších přírůstků můžete docílit i vhodným zaštipováním, ale musíte vědět, jak na to. Při výběru vánočního stromku požádejte prodejce, aby vám ukázal i kořenový bal, který by měl být dobře prokořeněný. Měl by být krásně prorostlý a rozhodně nesmí být nijak ořezaný. Jen tak vám může strom vydržet déle než jara. Hlína by z kořenů neměla nijak samovolně opadávat a kořeny by měly vypadat zdravě. I na takovém stromečku se budou vyjímat krásné LED světelné řetězy, které můžete použít i do oken, na balkon, na ploty, do zahrad i na střechy svých domů.

Péče o vánoční stromek v květináči

Než přijde čas na vánoční stromek, umístěte jej do chladnější místnosti a pravidelně jej mírně zalévejte. V pokojové teplotě by měl být jehličnatý stromek v květináči jen pouze dva týdny, pak by začal rašit a měl by pocit, že už přišlo jaro. Poté jej umístěte zpět do chladu, ale ven jej raději nedávejte, protože by mohl květináč snadno promrznout. Na jaře pak může stromek putovat na balkon, terasu či zahradu, kde jej můžete snadno přemísťovat. K vánočnímu stromku patří i vánoční výzdoba bytu. K vánočním svátkům patří spousta světel, ozdob a třeba i jmelí. Vánoční věnce na dveřích, adventní věnce na stůl a spousta dalších vánočních dekorací.