Nebude dlouho trvat a na horách budou meteorologové hlásit první sníh a postupně se otevřou ski areály. Započne lyžařská sezóna. Milujete i vy, když si obléknete lyžařskou bundu, boty a šusem se pustíte dolů ze sjezdovky? Pak chcete, aby i vaše dítě s vámi sdílelo lásku k tomuto sportu. Jak na to?

Sníh je třeba využít

Na zimu se děti těší zejména kvůli Vánocům, dárkům a sněhu. Z něj mohou stavět sněhuláky, koulovat se a užívat si další zimní radosti. K tomu bezesporu patří také lyžování. Kdy vůbec začít? A máte dítě učit lyžovat vy? Nebo jej raději svěřit do rukou odborníků a zaplatit mu instruktora?

Odkdy začít?

Vaši rodiče vás možná vzali na lyže až ve škole, ale obecně se doporučuje začít zhruba od tří let věku. Důležitější než věk je stabilita dítěte, tedy to, jestli umí samo a opravdu dobře chodit. Rozhodnete-li se poslat dítě do lyžařské školky, někde může být podmínka, že děti musí být bez plínek.

Koupíme nebo půjčíme?

Otázka, kterou řeší všichni rodiče. Říkáte si koupit, budete jezdit lyžovat víkend co víkend a za půjčovné dáte majlant. Nicméně, co když si vaše dítko tento sport nezamiluje tak, jako vy? Navíc, děti rychle rostou, proto se může stát, že budete rok co rok měnit vybavení na lyže a to vás přijde na majlant. Raději proto dětem vybavení, alespoň na začátky, pučte. Jestliže dítě svěříte do lyžařské školy, pak vybavení na lyže obstarají.

Sami nebo s instruktorem?

Naučit dítě lyžovat svépomocí určitě není špatné. Nicméně děti obvykle lépe přijmou instrukce a i výtku od někoho cizího, v prostředí, kde budou jemu podobní, tedy děti. V lyžařské školce děti dosahují rychlejších dovedností a výsledků. Bude stačit pár lekcí a už budete sjezdovky brázdit se svým potomkem bok po boku.