Máte doma obézní dítko? Tak nasadíte dietu, není žáden problém, myslíte si? Tak na to zapomeňte! I když děti potřebují zhubnout, zbavovat se kilogramů musí jinak než dospělí jedinci, kteří budou mít přísný jídelníček, hladovění nebo dokonce extrémní zátěž sportem. Hubnutí v již raném dětství může děti celoživotně poznamenat.

Dospělí i děti

Při hubnutí dospělých se často nasazují různé více či méně drastické diety. U dětí toto rozhodně nezkoušejte, protože to jejich návyk k jídlu může poškodit. Jak tedy u dětí regulovat váhu? Méně jídla, zdravé jídlo a více se pohybovat. To ostatně platí také u dospělých jedinců, pokud chtějí hubnout zdravě a správně. Co dělat, když zjistíte, že vaše dítě má možná pár kilogramů navíc? Změňte svůj životní styl!

Dlouhé přednášky o tom, že by dítě mělo zhubnout není tou správnou motivací. Místo slov raději konejte. Začněte zdravě vařit! Pohybujte se! A když mluvíme v množném čísle, myslíme tím vy, celá rodina. Dítě nejvíc vidí příklad ve svých rodičích, proto když rodiče budou kázat, aby si vzalo dítě ovoce, a sami si dají čokoládu, mine se to účinkem.

Zdravý rodinný život

Snažte se, aby děti pravidelně snídaly. To je základ dne. Ke svačince jim dejte zdravé ovoce namísto čokoládového termixu. Pokud děti obědvají ve školce či škole, tam to moc neovlivníte, ale druhou svačinku doma a večeři ovlivnit můžete. Kromě toho vyrážejte o víkendech na procházky, jezděte na kole, jděte na výšlapy nebo procházky. Přes týden jděte s dětmi také na procházku, zapojte je do kroužků a podobně. Chce to zkrátka víc pohybu, pravidelnou a zdravou stravu. A hlavně to chce podporu celé rodiny. Chcete-li po dítěti, aby se zdravě stravovalo a víc sportovalo, musíte mu jít příkladem.