I když je v kalendáři jaro a venku to vypadá, že se zrodilo pomaličku léto, tak je nutno myslet na své zdraví a imunitní systém. Teplotní výkyvy ne vždycky bývají prospěšné pro tělo. I během jarních a letních měsíců můžete být nachlazení nejen vy, ale také vaše děti, kteří nemají ještě tak silnou imunitu.

Nejen zima

Chřipky a různá nachlazení se objevují nejen během podzimu a zimy, ale také během jara. Dětský imunitní systém potřebuje spoustu vitamínů a minerálů, aby se zajistilo jeho správné fungování. Potravinové doplňky jsou fajn, to určitě ano, ale lepší je využít čerstvé ovoce a zeleninu. To je samozřejmě dobrý zdroj vitamínů a minerálů také pro dospělé. V době, kdy jsou děti ohroženy virózou, je určitě dobré myslet na to, jak podpořit jejich imunitu. Například na podzim či v zimě vyzkoušejte doplnit do stravy dítěte doplňky, které podporují imunitu. Dnes jsou doplňky v mnoha provedeních, například jako chutné gumové bonbonky. Co dalšího využívat?

Probiotika

Preventivní užívání probiotik je dobré. Můžete vsadit například na pravidelné pořizování jogurtů, jogurtových nápojů a podobně. ty posilují trávicí systém a celkové zdraví dětí.

Vitamín C a B

O vitamínu C je jasno, že pomáhá posilovat imunitní systém a pomáhá před nachlazením. Užívání vitamínu C je velmi časté, různé šumivé nápoje, doplňky stravy, citrony, pomeranče a podobně. K prevenci je však dobré vyzkoušet také vitamín B. Ten je ve finále mnohdy důležitější. Ze své konzumace jej nevynechávejte. Najdete jej v rakytníku, lípě, jitroceli a podobně.

Pozor na rýmu

I když je rýma banální onemocnění a během zimního období jí má snad každý z nás, je nutno jí léčit. Jakmile se totiž rýma objeví, pak je nutno jí začít řešit. Ihned. Vyzkoušejte mořskou vodu, různé kapky do nosu, slanou vodu, inhalaci a podobně.