Koupit dítěti hračku – to je poměrně těžký úkol. Většinou se vaše představa s tou dítěte zrovna neshoduje. Zatímco vaše ratolest touží po předraženém produktu, který běží v televizních reklamách, vy toužíte najít něco, co ho posune zas o kousek dál. Proto hledáte nějakou alternativu, se kterou se zavděčíte dítěti a která bude zároveň splňovat vaše požadavky. Ať nad hledáním hračky nestrávíte své mládí, máme pro vás tip – jsou jím dětské stavebnice, které jsou důležité pro vývoj vašich ratolestí.

Dětské stavebnice samozřejmě nejsou nic nového na trhu, i když je pravdou, že právě dětské stavebnice prochází v posledních letech mnoha změnami. Kromě dřevěného provedení jsou k dostání magnetické alternativy či plastová provedení. Ať už se rozhodnete pro tu či onu, neprohloupíte.

Dětské stavebnice podpoří zručnost a logické myšlení

Možná si říkáte, že hračky, se kterými jste si hráli vy jako děti, neoslní dnešní generaci. I když máte do jisté míry pravdu, dětské stavebnice jsou jistou výjimkou. I dnešní děti vydrží hrát si s nimi dlouhé hodiny. A vy z toho můžete mít dobrý pocit, protože podpoříte nejen jejich zručnost, ale také logické myšlení.

Obecně se tvrdí, že dětské stavebnice jsou pro vývoj dítěte velice důležité. U malých dětí podporují jemnou motoriku. S pomocí jednotlivých kostiček trénují úchop a také manipulaci s drobnými předměty. Rozvíjí se také představivost, která je pro život velice důležitá. Roste v dětech touha tvořit a cenit si práce, a nakonec se podporuje zručnost a logické myšlení.

Vybírejte stavebnici s ohledem na věk dítěte

Co je velice důležité, tak vybírat dětské stavebnice podle věku dítěte. Jak již bylo zmíněno, dnes je k dostání mnoho alternativ dětských stavebnic. Zatímco pro nejmenší jsou vhodné hlavně ty s velkými kostkami, menší si už mohou dovolit stavět z menších kostiček. Riziko spolknutí jedné z nich se s věkem snižuje.