Byl konec léta roku 2011, když rodičům malé tříleté Adélky z Teplic lékaři oznámili, že má akutní lymfoblastickou leukémii. Smutná zpráva rodinu velmi zasáhla a celé rodině ze dne na den změnila život.

Leukémie je nejčastější dětské onkologické onemocnění, které postihuje hlavně děti předškolního věku. V období po stanovení diagnózy se většinou malý pacient s jedním ze svých rodičů přestěhuje na několik měsíců nebo i rok do nemocnice, kde dítě podstupuje série chemoterapií či radioterapií, podle konkrétního stavu pacienta. V případě Adélky to byly celé dva roky.

Maminka Adélky paní Michaela byla po celou dobu s dcerou v nemocnici a tatínek se staral o malého tříměsíčního syna. Část pobytu strávili v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem a část ve Fakultní nemocnici Motol v Praze. Společně s léčbou začaly rodině vznikat nečekané náklady, například doprava z Teplic do nemocnice, léky a dalšími pomůckami.

Aby se rodina mohla plně soustředit na léčbu dcery, začali jim pomáhat svými měsíčními příspěvky Dobří andělé. „Příspěvky nám velmi pomáhají, hradíme z nich například nízkobakteriální stravu, která je nezbytnou součástí léčby anebo jsme nedávno mohli Adélce pořídit její první vytoužené kolo. Jsem ráda, že se v dnešní době najde tolik příjemných a srdečných lidí, kterým nejsou osudy nemocných lhostejné,“ děkuje paní Michaela.
Před návratem Adélky a maminky z nemocnice musel tatínek upravit byt tak, aby odpovídal nárokům na léčbu, což znamená například odstranit koberce anebo závěsy, ve kterých se hromadí prach a bakterie. Ještě i  po  ukončení dvouleté léčby a pobytu v nemocnici musí brát Adélka podpůrné léky, stále být na speciální stravě a docházet na pravidelné kontroly na onkologii. Maminka Michaela dnes šťastně vypráví: „Díky výborným lékařům a sestřičkám může nyní Adélka dohnat všechen ztracený čas a oslavit s námi své 5. narozeniny,“