Mnoho maminek se v době kojení setkává s problémem, kdy mají přebytek mléka nebo naopak jeho nedostatek. Problém může snadno vyřešit elektrická odsávačka společnosti TrueLife, jež je známá výrobky pro péči o zdraví a zubní hygienu – a nabízí kromě toho i spoustu užitečných produktů pro péči o miminka.

Nutrio BP Electric je vynikajícím společníkem v péči o miminko. Jde o elektrickou odsávačku mateřského mléka. Jako žena jistě víte, že když vaše miminko zrovna má hlad, může se stát, že mléka ve vašich prsech není dostatek a vy nemůžete kojit přirozenou cestou. S Nutrio BP Electric však můžete mít připraveno mléko v lahvičce a nabídnout ho miminku v okamžiku, kdy jej právě vyžaduje. Může se stát, že mléka máte přebytek zrovna v době, kdy váš kojenec spí nebo nemá hlad. V tom případě můžete zachránit mateřské mléko tím, že jej za pomoci elektrické odsávačky vysajete z prsů a uložíte jej do chladničky na dobu až 48 hodin. Když se vaše miminko probudí, můžete třeba za pomoci automatické ohřívačky téhož výrobce mléko v láhvi vyjmuté z ledničky ohřát během chvilky na správnou teplotu a podat miminku.

Doma i na cesty

Výrobce myslel na všechno – i na to, že odsávačku s sebou můžete vzít na cesty, protože nezabere skoro žádné místo a vždy, když to je potřeba, je vám ihned k dispozici. Snadno se skládá a myje. Srdcem celého kompletu je ovládací jednotka, na které si můžete nastavit několik režimů kojení včetně automatického, k tomu ještě nabídne i módy stimulace nebo masáže prsu. Každý režim má devět úrovní, takže si spolehlivě najdete ten, který vám bude vyhovovat nejvíce. Na přehledném displeji ovládací jednotky máte informace o čase a průběhu kojení. Vše se intuitivně ovládá pomocí několika tlačítek na jednotce. Nemusíte se bát ani toho, že by vás odsávačka nechala na holičkách právě ve chvíli, kdy ji potřebujete. Je vybavena nabíjecím konektorem, stejným, jaký používají mobilní telefony – a tak na cestách ji můžete dobít například i z powerbanky, pokud v okolí není žádná zásuvka. Možná vás, jako kojící ženy bude zajímat, že na jedno nabití vydrží odsávačka pracovat přibližně 100 minut. Čas automatického odsávání je pak nastaven na 30 minut, po jejichž uplynutí se sama vypne.

Kromě základní jednotky tvoří komplet lahvička na mateřské mléko, na kterou se pak nasazuje nástavec, vyrobený z kvalitního 100% silikonu bez obsahu BPA. Ten se přitiskne na bradavku a s pomocí ovládací jednotky se spustí proces kojení, který v automatickém režimu napodobuje přirozený průběh kojení a podporuje laktaci. Tento silikonový nástavec usnadňuje odsávání a zmírňuje i případnou bolest, doprovázející v některých případech proces kojení. Poslední součástí kompletu je šroubovací držák dudlíku a jeho krytka. Vše se snadno myje a udržuje.

Nejen kojení, ale i stimulace a masáž prsů

K výhodám odsávačky patří tichý chod, ale i efektivní odsávání. Mnoho kojících žen si pochvaluje kromě režimu odsávání i stimulaci či masáž nastavitelných v devíti úrovních. Linda B., která odsávačku používá, si ji po měsíci užívání chválí: „Odsávačka je příjemná a líbí se mi, že výrobce myslel na nás ženy, protože ovládání je fakt intuitivní. Samotný proces odsávání je příjemný a efektivní, přístroj se chová zrovna tak jako můj drobeček s tím rozdílem, že moje mléko neskončí v jeho bříšku, ale v lahvičce. Používám ohřívačku stejného výrobce a když se malý probudí, během chvilky mám mléko vyjmuté z chladničky ohřáté na správnou teplotu a podám ho malému. Co mě fakt ale překvapilo, je režim masáže. Nikdy jsem o něm neslyšela, ale zvykla jsem si na něj a mám při něm příjemný pocit uvolnění. Co bych doporučila, jsou vložky do podprsenky, které je možné koupit společně s kompletem odsávačky. Jsou příjemné na dotek a pokud z prsu začne samovolně vytékat mléko, nemusíte se ničeho obávat. Doby, kdy moje mamka nosila v každém košíčku mohutné podprsenky jednu plenu, jsou dávno pryč.“

Odsávačka se dodává v kompletu, se kterým jsme vás právě seznámili, existuje ale i varianta s ruční pumpičkou, která se šroubuje na kojeneckou láhev. A jak zmínila naše kamarádka Linda, komplet odsávačky TrueLife Nutrio BP Electric je možné koupit i v cenově zvýhodněném setu s balením stovky 3D tvarovaných vložek do podprsenky TrueLife Breast Pads, vybavených absorpční vrstvou. Z druhé strany mají lepicí pásek, který vložku spolehlivě drží a na prádle nezanechá žádné šmouhy.

Pokud chcete získat podrobnější údaje a nechat si doporučit vhodné odsávačky, podívejte se určitě na e-shop Electro World, abyste zjistili více. Na e-shopu nejdete nejen odsávačky, ale i další zajímavý sortiment související se starostí o malé děti, jako jsou třeba bezkontaktní teploměry např. Abfarmis FC-IR100 nebo dětské chůvičky (např. TrueLife NannyCam H32). Všechny vaše objednávky vám Electro World připraví k odběru na 19 prodejnách nebo doručí kurýrem až do domu během 2–3 dnů od objednávky. Nákup z domova je jednoduchou záležitostí a zakoupené zboží můžete vrátit do 14 dnů v kterékoliv prodejně, případně zaslat zpět poštou. Stejně tak lze zboží bezproblémově reklamovat. 

Pokud máte nebo si pořídíte Věrnostní kartu Electro World, ušetříte hned dvakrát. Za prvé vybrané zboží lze nakoupit za speciální nižší ceny, a za druhé za každou transakci dostanete procenta zpět jako příspěvek na další nákup. Stačí vyplnit krátký formulář a můžete nakupovat výhodněji už teď. Že se to vyplatí, tak o tom svědčí přes půl milionu zákazníků. Síť Electro World se nyní zdvojnásobila a po převzetí K+B Expert nabízí možnost vyzvednutí na 39 prodejnách po celé ČR.