Pravidelné fádní sekání trávníku pomocí zahradní sekačky, stejně jako jiné zahradnické práce někoho prostě baví, ale jiného nudí. V jiných případech na tyto činnosti některým lidem prostě nezbývá čas, nebo mají jiné zájmy. Ježdění na kole nebo po výletech, dlouhé procházky se psem či jiné zájmy a koníčky se s pravidelnou údržbou velké zahrady příliš neslučují. Pro také případy je nejlepším řešením objednat si služby společnosti RD servis, která provádí zahradnické práce pro fyzické osoby, ale i pro firmy, obce a města.

Firma disponuje zkušenými pracovníky a příslušnou technikou, jejichž pomocí provádí odborné zásahy na soukromých zahradách, ale i v městských či zámeckých parcích a jiných velkých plochách. Své služby nabízí v Olomouci, Prostějově, Litoveli, Uničově, Šternberku, ale i v okolí těchto severomoravských měst. Do zahradnických prací patří nejen sečení trávy a péče o zeleň, ale také vertikutace, prořezávání stromů ovocných i okrasných, rizikové kácení stromů nebo instalace a následná údržba zavlažovacích systémů.

Jaké práce to konkrétně jsou

Například péče o travnaté plochy přestavuje pravidelné sečení, přihnojování či mulčování. Nejméně 2x ročně se provádí vertikutace, což je odborné prořezávání travnaté plochy vertikutátorem, čímž se trávník provzdušní, zbaví plevelů a celkově se tak zlepší jeho vzhled.

V užitných i okrasných zahradách provádí firma pravidelnou prořezávku stromů a keřů a také usměrňování jejich růstu, což je základ jejich správného dalšího vývoje a vzhledu. K péči o stromy a keře patří také pravidelné provádění postřiků, předepsaných pro určité druhy a také pro určitá roční období. Součástí služeb firmy je také vysazování stromů a keřů, nebo v případě potřeby jejich rizikové kácení.

Zavlažovací systémy

Péče o travnaté plochy, o květiny nebo záhony se zeleninou by se neobešla bez pravidelného a účinného zavlažování. Společnost RD servis nabízí instalaci a zprovoznění automatického zavlažovacího systému, který napojí na zdroj vody. Majitel zahrady tak má klid na dovolené i v parném létě, neboť má zaručenu pravidelnou zálivku svého trávníku či vlastních výpěstků na záhoncích, ke kterým je voda přiváděna hadicemi. Malé otvory v hadicích umožňují zavlažování každé rostliny zvlášť.