Když se staví nový dům, tak jsou jeho budoucí obyvatelé plní očekávání a netrpělivě se těší, až budou bydlet v novém. Nechat si postavit dům, to ovšem není jen tak, je potřeba si promyslet mnoho věcí, od vybavení jednotlivých místností až po kuchyňskou linku, dekorace, barvy a mnoho dalšího. Velmi důležitou volbou je také podlaha. Je potřeba předem pečlivě zvážit, jaká podlaha pro vás bude nejlepší, protože jí budete využívat po mnoho desítek let. Vlastnosti jednotlivých druhů podlah se liší.

Tradiční podlahové krytiny

Snad nejpopulárnější krytinou jsou dřevěné parkety, jsou luxusní a dobře vypadají v každém domě, to je také důvodem, proč si je mnoho lidí pořizuje. Jde o volbu, se kterou nešlápnete vedle u staršího ani u novějšího domu. Dřevěné parkety můžete vybírat v mnoha druzích dřeva a v mnoha barevných odstínech. Pokud vás zajímá moderní nabídka dřevěných podlah, klikněte zde.

Někoho může u dřevěné podlahy odrazovat skutečnost, že vyžaduje více péče a že se může poškrábat. Nabízí se i další tradiční materiály, zejména dlažba, ale ta je pro mnoho lidí příliš tvrdá a studená.

Moderní řešení podlah

Snad tou nejlepší volbou pro moderní interiéry jsou v současné době laminátové podlahy, vypadají velmi elegantně a hodí se skvěle jak pro domy, tak i pro komerční prostory a pro restaurace. Tato krytina je vysoce odolná proti nárazům i poškrábáním. Vyrábí se lepením většího množství vrstev. Nabízí se vám v neskutečně velkém množství provedení, oblíbená je imitace dřeva v mnoha odstínech, ale laminátové podlahy mohou imitovat i další krytiny, od dlažby až po kamennou podlahu a další. Vždy se vyplatí kupovat laminátové podlahy pouze u kvalitních prodejců, protože mnoho levných prodejců nabízí jen nekvalitní náhražku z dřevotřísky. Chcete o laminátových podlahách zjistit více?