Není vždy snadné dostát svým mateřským povinnostem, i když bychom velmi chtěli. Existuje celá řada překážek v podobě pracovních povinností, neodkladných schůzek, ale také nutných chvilek relaxace, kdy se můžeme nabíjet energií a být pro své dítě ještě lepší a schopnější matkou. Jak ale v takovém případě nahradit svoji nepřítomnost způsobem, který by byl pro naše dítě nejlepší?

Nepodceňujte reference, ověřte si je!

Vybrat vhodnou chůvu není vůbec jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. Ne vždy se dá spolehnout na informace, které jsou obsaženy v soukromých inzerátech. Ženy, které zde nabízejí služby na hlídání dětí, mohou svoje reference zveličovat, aby působily více důvěryhodně, jenomže není vždy v našich silách jejich oprávněnost ověřit. Jaká všechny úskalí vás mohou při hledání na vlastní pěst čekat, se dozvíte tady. Často je pak vhodnější spolehnout se na zkušenosti agentur, které mají větší pravomoc.

Agentura šetří čas i starosti

Oproti soukromým inzerátům máte s agenturou mnohem větší jistotu, že jejich chůvy jsou již ověřené a navíc máte právo si vybírat. Podle hlídání dětí přes agenturu Slunečnice se více než polovina rodičů spoléhá na výběr agentury, ale především vy musíte vědět, jaké vaše dítě je, jakou chůvu k sobě potřebuje a co od chůvy očekáváte přímo vy sami.

Dopřejte si čas, zvykejte si postupně

Podle vašich faktorů agentura sice může vybrat tu nejvhodnější chůvu, dokonce máte i jistotu prověřených referencí, předešlých zkušeností a podstoupených psychotestů. Stále však zůstává otázka, zda ji bude stejně ochotně chtít přijmout i vaše ratolest. Ale i s tím agentura počítá a většinou vám napoprvé chůvy na hlídání dětí dopřeje zdarma, abyste si mohli přidělenou chůvu prověřit přímo v přítomnosti vašeho dítěte. Pokud máte sebemenší pochybnost, neváhejte a domluvte se s agenturou na přehodnocení výběru.