Fotopast je zařízení, které bylo v minulosti pro mnoho lidí neznámé. Už mnoho let pomáhá přírodovědcům, myslivcům, lovcům i ochráncům přírody s monitorováním divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí. V současné době jsou fotopasti na vrcholu popularity a to ne kvůli monitorování zvířat, ale kvůli ochraně majetku. Mnoho lidí neví, jak fotopasti fungují a jaké jsou jejich přednosti, to si představíme v tomto článku.

Co byste měli o fotopastech vědět?

Jedná se o malá zařízení, která slouží k monitorování určité oblasti, zatímco u kamer se očekává, že budou všem na očích, fotopasti jsou skryté. Mají zamaskované barvy a často i tvar. Připevní se na strom, kde budou monitorovat váš pozemek, aniž by si jich kdokoliv všiml. Fotopasti mají citlivé PIR čidlo, které reaguje na tepelný pohyb. Nesnímají tedy v kuse, ale jen tehdy, když zaregistrují přítomnost člověka nebo zvířete. Reakce fotopasti jsou okamžité a není možné záběru uniknout. Jelikož disponují neviditelným nočním přísvitem, dokáží pořizovat kvalitní záběry i v nočních hodinách, aniž by si toho vetřelec vůbec všiml.

Na fotopasti si nastavíte, kdy má být aktivní a jestli má pořizovat fotografie, videozáznam nebo obojí. Záznam si můžete zpětně prohlížet na těle fotopasti (pokud disponuje LCD displejem) nebo si jí propojit s počítačem. Pokud je pro vás důležité mít aktuální přehled, co se u vás děje, vhodnou investicí jsou GSM fotopasti, které vám budou pořízené snímky posílat na telefon jako MMS nebo na váš email. Jelikož jsou fotopasti na baterie, můžete je umístit prakticky kamkoliv, třeba i na zahradu nebo do lesa. Jedná se o velmi odolná a spolehlivá zařízení, které pomohla ochránit majetek už mnoha lidem a usvědčit mnoho zlodějů vandalů a dalších živlů. Zajistěte si fotopast také, můžete si jí vybrat na e-fotopast.cz.