Se správnou hygienou intimních partií je potřeba začít již od narození. Zpočátku je dostačující omývat genitál teplou vodou. Do doby, kdy myjete dítě vy, je to většinou bez problémů. Ovšem jakmile vaše dítě dovrší věku, kdy se má mýt samo, mytí jen čistou vodou ho asi bavit nebude.

Děti milují zábavu, a to i v případě sprchy a koupele

Nejprve se mu tedy snažíte dopřát rozmanité hračky, ale pak zjistíte, že si vystačí i s obyčejným tuhým mýdlem. To mu totiž dost často padá z ruky a pak ho loví ve vodě, že se u toho ještě zasmějete. Jak ale přesvědčit dítě, aby se rádo mylo i mezi nožkama? To je celkem oříšek.

Holčičky jsou dost často kvůli nedostatku estrogenu a nedokonalé hygieně vystaveny riziku zánětu a dalším gynekologickým potížím. My však víme, jak na to. Kupte své malé princezně vlastní mycí gel na intimní oblast a uvidíte, že se začne umývat s úsměvem na tváři.

K aplikaci gelu pořiďte i nějakou veselou žínku, kterou vždy po umytí ještě řádně namydlete a opláchněte. I žínka se může stát zdrojem bakterií a způsobit neplechu.

Intimní mycí gel GYNELLA® je jemný a šetrný

Jedná se o jedinečný gel, kterým by se měly malé holčičky naučit mýt intimní partie. Je lehce voňavý a navíc s obrázkem – zaslouží si své místo na vaně nebo v polici i u vás v koupelně.

Intimní mycí gel pro holčičky přistupuje k „ženství“ holčiček velmi ohleduplně. Jeho složení v podobě heřmánku, šalvěje a allantoinu je tím pravým ořechovým, neboť sehrává preventivní úlohu i proti zánětům.

Heřmánek znáte zřejmě i sama, jakožto pomocníka v boji proti řadě chorob. Má protizánětlivé vlastnosti stejně jako šalvěj, tudíž se perfektně hodí i na intimní mytí genitálu. Heřmánek a šalvěj se používají řadu let a babky kořenářky na obě tyto bylinky nedají dopustit. Šalvěj je mimo jiné úžasná bylinka na tišení bolestí v krku a v heřmánku si ženy dělaly sedací koupele již před dávnými lety. Objevte sílu přírody, která zanechá pocit čistoty a svěžesti i u vás – intimní mycí gel.

Spoustu mycích přípravků má jednu nevýhodu

Mají úplně jiné pH, které se sice hodí na pokožku celého těla, méně však už na pochvu. Ta po aplikaci i sprše, přesto může vysychat a lepit se k sobě. Tento problém důvěrně může překvapit i maminky malých holčiček. Stydké pysky je nutné dávat od sebe, aby se na pochvě nevytvořila blanka nebo malé pysky částečně nesrostly. Intimní hygiena je velmi podstatná. Nicméně vy už jste chytřejší a tohle jistě není váš případ.