Letní prázdniny jsou na spadnutí a rodiče proto začínají přemýšlet nad tím, jak jejich ratolesti stráví volné dny. Přece jenom sezení u počítače a hraní videoher – to není dlouhotrvající zábava, která by dětem přinesla potřebné zážitky a radosti, s nimiž se budou po příchodu do školy chlubit svým kamarádům. Pojďme si prozradit, čím volné letní (ale také jarní) dny vyplnit.

Letní tábory jako skvělý způsob seznámení se

Ať už je vaše dítě v první třídě, nebo chodí už do třetí, letní tábory v Ostravě jsou vždycky dobrý nápad. Tábory slibují dětem mnoho pozitivního. Například se seznámí s novými dětmi stejného věku, krapet se osamostatní, protože budou nějakou dobu muset fungovat bez rodičů, také si osvojí řadu nových vlastností.

Pokud se děti nemají do strávení léta mimo domov, navrhněte jim tematické tábory. Milují Harryho Pottera? Existují tábory zaměřené na čáry a kouzla. Kovbojové či westerny obecně – i to bývá zaměření letních táborů pro děti.

Dny strávené u zvířat

Děti doslova milují zvířata. A tak alespoň pár dní během letních prázdnin stravte právě u nich. Minizoo v Ostravě nabízí možnost, jak se k mnoha druhům zvířat dostat do opravdu těsné vzdálenosti. Děti se tak mohou seznámit nejen s rybami různých druhů, ale i s ptáky nebo savci, jako jsou morčata či kozy.

V současné době jsou minizoo oblíbenější než tradiční zoologické zahrady, protože nabízí větší interakci se zvířaty. Nosorožec by se asi nenechal pohladit, ovšem takový osel ano.

Po stopách pohádek

Během léta se také otvírají hrady a zámky, které během zimy měly své brány naprosto uzavřené. A jelikož jsou pohádky doslova dětskou parketou, vyplatí se je přivést právě na místa, kde se alespoň jejich oblíbený příběh točil.

Dnes mezi nejatraktivnější hrady a zámky patří bezesporu Karlštejn, dále také Hluboká nad Vltavou nebo Zámek Buchlovice, kde se natáčela například oblíbená Čertova nevěsta od Zdeňka Trošky.