Pokud chcete zútulnit dětský pokojíček, rozhodně se nemusí jednat o běh na dlouhou trať, který navíc zruinuje rodinný rozpočet. Právě naopak! Zkrášlit ho můžete snadno, rychle a levně…

Vybavení dětského pokoje

V současné době můžete dětský pokoj vybavit nejrůznějším nábytkem, který si lze navíc pořídit za poměrně příznivé ceny, neboť můžete využít XXXlutz slevy, případně mnohé další slevové akce. Základem dětského pokoje je samozřejmě dětská postel, případně kolébka, tedy prostor pro zdravý spánek, jenž by měl být kvalitní a bezpečný. Pořídit si přitom můžete i rostoucí postele, které mohou růst společně s dětmi. K dispozici máte i skříňky a komody, pro menší miminka přebalovací pulty či ohrádky, pro větší děti zase psací stoly a pohodlné židle. Dětský pokoje lze navíc snadno, rychle a levně zútulnit, a to hned několika způsoby.

Zaměřte se na bytové textilie

Jednotlivé obchody dnes nabízejí široký sortiment záclon, potahů a polštářů. Bytové textilie přitom mohou být jedním z efektivních způsobů, jak snadno, rychle a levně zútulnit dětský pokoj. Pořídit si lze např. polštářky, které mohou mít tvar zvířátek, případně povlečení s motivy z oblíbených dětských filmů či seriálů. Aktuálně jsou navíc čím dál oblíbenější dětské koberce, jež máte rovněž k dispozici v mnoha provedeních. Nejenže přitom mohou představovat prostor pro hru, ale umožňují rovněž příjemně relaxovat.

Věnujte pozornost stěnám

Ačkoli i nadále převažují stereotypy, tedy že by pokoj chlapců měl být laděn do modra, zatímco dívek do růžova, rozhodně se těchto standardů držet nemusíte. Naopak můžete svým potomkům vytvořit pestrobarevný pokoj, při jehož vytváření se ale řiďte i názorem dítěte, pokud už tedy na tom má svůj věk a dokáže mluvit. Někteří děti dokonce svým potomkům umožní, aby si zdi pomalovali sami. Pokud se vám do tohoto řešení tak úplně nechce, můžete vsadit na vlisované tapety, které jsou omyvatelné, takže skrývají nekonečný prostor pro kreativní činnosti.

Zútulněte dětský pokoj za pomoci osvětlení

Pokud chcete spojit příjemné s užitečným, můžete se zaměřit na osvětlení do dětského pokoje, které seženete ve formě lustrů, nástěnných svítidel nebo stolních lampiček. Mnohé z nich přitom mohou být opět opatřeny veselými motivy, případně mají zajímavý tvar. Ve 21. století si lze ovšem pořídit i noční světla, tedy svítidla s nízkým výkonem, neboť (především) menší děti rády usínají při rozsvíceném světle. Kromě toho máte k dispozici i projektory, což jsou menší stolní lampičky, které dokážou promítat obrázky na zeď a navíc mají funkci nočního svícení.

Další vybavení pro zútulnění dětského pokoje

Děti samozřejmě ocení více místa, takže můžete dětský pokoj proměnit k lepšímu i tak, pořídíte-li úložné boxy, které mohou vytvořit více prostoru pro hru. Zakoupit si lze také naučné plakáty na zeď, a to např. s vesmírem a planetami pro budoucí astronomy, nebo se zvířátky pro budoucí přírodovědce. Vsadit ovšem můžete i na plakáty a obrázky oblíbených postaviček, případně na reprodukce děl slavných umělců, jež mohou děti inspirovat k vlastní kreativní činnosti. Možností tedy máte opravdu mnoho.