„Plavková sezóna“ je za dveřmi a s tím i touha po dokonalém těle, které v zimních měsících dostala na frak. Ať už je to cukroví, anebo třeba těhotenství, tak kila se dolů dávají opravdu těžce. Základem je rozhodně zdravá a pestrá strava bohatá na vitamíny, minerály a stopové prvky. Při obezitě ani nemusíte začít cvičit k shození prvních pár kilogramů, stačí pouze správná změna jídelníčku a kila jdou rychlým tempem dolů. V článku si ukážeme, co v dietě můžete jíst, co dělat dál, když se ručička váhy zastaví na jednom čísle a také recenzi na ketonovou dietu KetoMix.

Jídelníček bohatý na bílkoviny

Pokud chcete zhubnout, tak z jídelníčku bude potřeba vyřadit všechny potraviny, které obsahují vysoké množství cukrů. Jedná se o různé polotovary, ale hlavně také o sladké limonády, kde cukru máte nejvíce. Například v oblíbené Cola Cole máte celkem 27 kostek cukru, což odpovídá 108 gramům. Pozor si dejte i na oblíbené džusy, které obsahují daleko více přidaného rafinovaného cukru, než ovoce.

Vsaďte na bílkoviny. Spalování kalorií probíhá ve svalech a ty, aby správně fungovaly, tak potřebují dostatečné množství proteinů (bílkovin). Proto by měli tvořit 25-30 procent celkového denního energetického příjmu. U lidí, co nežijí zdravě, to je většinou kolem 10-20 procent. Navíc potraviny s vysokým obsahem bílkovin dokáží daleko lépe zasytit, než jídla bohatá na tuku a cukry. Jaké potraviny zařadit do jídelníčku?

  • libové maso (kuřecí prsa, králičí, krůtí, ryba, vepřová plec)
  • vejce
  • mléčné výrobky (máslo, sýry, tvaroh, jogurt)
  • ořechy (pouze v malém množství, jsou kalorické)
  • luštěniny (čočka, hrách, fazole a cizrna)

Nemáte čas na vaření? Proteinová dieta KetoMix může vyřešit váš problém

Uspěchaná doba a málo času nás tlačí do návštěv fastfoodových restaurací a jíst polotovary, které si v práci (ve škole) ohřejete a je hotovo. Bohužel tyto jídla neobsahují dostatek vitamínu a minerálů, kterou jsou nezbytné k úspěšnému zhubnutí. Proto se na českém trhu objevilo pár firem, kde si můžete objednat zdravá a hlavně nutričně vyvážená jídla. Tyto jídla obsahují všechno potřebné a jedním z nich je i ryze česká společnost, která se zaměřuje na prodej hotových proteinových jídel (proteinové koktejly, polévky, omelety, palačinky a další).

Co je proteinová dieta?

Proteinová dieta spočívá v tom, že z jídelníčku vyřadíte až 98% všech sacharidů (cukrů). K čemu je to vhodné a proč se to dělá? Protože naše tělo potřebuje k fungování energii, kterou získává právě ze sacharidů. V případě jejich nedostatku si musí energii obstarat z jiného zdroje a tím jsou naše tukové zásoby. K tomu dochází zhruba po 3 dnech od doby, kdy přestanete tělu dodávat sacharidy. Tento jev se nazývá ketóza. Jaké jsou největší výhody proteinové diety od KetoMix?

  • Nejrychlejší cesta, jak zhubnout (zdravě).
  • Nemusíte tolik vařit, lze zakoupit hotová proteinová jídla.
  • Specialistka na telefonu, která Vám poradí, když bude potřeba.
  • Zdravá a chutná jídla za skvělou cenu.