Štíhlá postava je snem mnoha žen bez ohledu na jejich věk. Velmi vhodným řešením bude zeštíhlení postavy pomocí oblečení a doplňků. Stojí za to zjistit si o tom něco víc a seznámit se s nejlepšími způsoby, jak to udělat.

Střih a styl

Velmi důležitou otázkou při sestavování každodenního oblečení je správné přizpůsobení střihu Vaší postavě. Tím se opticky zeštíhlí, a díky tomu bude člověk vypadat lépe. Střih, který si vyberete, by měl být rovný a mírně přiléhat k postavě. V tomto případě ideální budou minimalistická saka, ale také i rovné kalhoty. Kromě toho ideální pro zeštíhlení postavy budou rovné nebo mírně rozšířené šaty.

Barva

Při snaze o zeštíhlení postavy pomocí oblečení a doplňků se vyplatí věnovat pozornost také vybraným barvám. Neměly by být příliš světlé. Proto nejlepší volbou budou barvy o střední sytosti nebo tmavší odstíny. Pamatujte také, že příliš silný kontrast může nepříznivě rozdělit siluetu. Proto je třeba se tomu pokud možno vyhnout.

Velikost

Dalším důležitým faktorem při výběru oblečení a doplňků je určitě přizpůsobení správné velikosti. Velikost oděvu má velmi velký vliv na vzhled každého člověka, a proto by měla být dobře zvolena. Vyhněte se příliš těsnému oblečení, protože by mohlo zvýraznit případné tělesné nedostatky. Nemělo by se však volit ani příliš volné oblečení, protože v něm člověk vypadá impozantněji, než ve skutečnosti je. Než se rozhodnete pro koupi určitého oblečení, je dobré si ho vyzkoušet a zjistit, zda Vám skutečně padne.

Materiál

Dalším důležitým aspektem nákupu správného oblečení je materiál. V první řadě je třeba zvolit dobře přizpůsobené materiály, které opticky zeštíhlí Vaši postavu. Patří mezi ně kvalitní materiály, které mohou mít podobu splývavých látek. V tomto případě je však vhodné vyhnout se silným a tuhým látkám, které se obtížně tvarují a mohou zvyšovat hmotnost. Vybrané látky by měly obsahovat elastická vlákna.

Vzor

Během vhodného přizpůsobování oblečení se vyplatí věnovat pozornost také jejich vzoru. V tomto případě budou nejlepší vertikální vzory, které opticky zeštíhlí Vaši postavu. Patří mezi ně například pruhy nebo proužky. Můžete se také rozhodnout pro šikmé vzory, které budou také velmi dobrým rozhodnutím. Je však vhodné vyhnout se velkým vzorům, které by mohly siluetu prezentovat v nepříznivém světle. Lepší volbou budou drobné vzory.

Boty

Velmi důležitou otázkou při zeštíhlování postavy je také vhodné přizpůsobení bot. V tomto případě jsou nejlepší boty na podpatku, které opticky prodlužují nohy. Podpatek nemusí být vysoký. Dobře budou vypadat dokonce i boty s nízkým podpatkem. Mezi nejdoporučovanější typy obuvi patří boty na jehlovém podpatku a také i dámské kotníkové boty na podpatku. Každá žena v nich bude jistě vypadat fantasticky.