Prckové rádi hromadí věci všeho druhu. Nás rodiče to stojí spoustu peněz i místa, ale co bychom pro ně neudělali? Navíc jsme nebyli jiní, také jsme svého času zakládali nejrůznější sbírky – jen jsme neměli na výběr tolik skvělých věcí, jako má současná generace. Zajímá vás, na čem si nejvíce ulítávají zástupci generace alfa? Sestavili jsme žebříček těch nejoblíbenějších hraček, které naše potomstvo miluje.

LEGO

Je to k neuvěření, ale ikonická stavebnice byla uvedena na trh v roce 1949. Dělá tak radost již po několik generací, a protože ji všichni bezmezně milujeme, zaslouží si první místo v našem přehledu. Současný sortiment stavebnic je úchvatný a na své si přijde opravdu každé dítko. V aktuálním katalogu najdete sety na motivy pohádek od Disneyho, Harry Potterovskou edici, Ninjago či LEGO inspirované komiksy DC a Marvel. A samozřejmě mnoho dalších skvělých kolekcí.

Funko POP

Ještě jste o nich neslyšeli? Funko POP neboli „POPíci“ jsou veselé sběratelské figurky, které reflektují současnou popkulturu a trendy. Jejich poznávacím znamením je velká hlava. Jejich výhodou je, že nezabírají moc místa – na poličku se jich vejde poměrně dost. Pořizovací cena jedné postavičky není nijak závratná (většina POPíku stojí pod 400 Kč), ale hodnota některých kusů časem výrazně roste.

Figurky Funko POP si můžete prohlédnout například v e-shopu prokonzole.cz, kde najdete edice na motivy filmů, seriálů, zpěváků či superhrdinů. Mezi POPíky tak nechybí postavička Geralta ze Zaklínače, oblíbená skvadra ze Stranger Things nebo třeba Pikachu.

Hot Wheels

Podobně jako LEGO jsou i autíčka Hot Wheels stálici dětských srdcí. Značku představil Mattel v roce 1968 a až do roku 1997 šlo o přímého konkurenta autíček značky Matchbox. Konkurenční boj ustal v momentě, kdy ho gigant koupil.

„Angličáky“ Hot Wheels jsou především chlapeckou záležitostí, ale dokážeme si představit, že si sbírku nablýskaných sporťáků (třeba z edice Fast & Furious) hýčká nejedna dívka.