Jídlo je v lidském životě důležité, berete z něj energii, živiny, vitamíny, minerály, pomáhá fungovat, podporuje zdraví. Nutno podotknout, že pro podporu vašeho zdraví a správného fungování celého těla je nutno konzumovat zdravé potraviny. A víte, že existují takové, které pomáhají zvýšit výkon?

Celkové zlepšení  

Ano, existují potraviny, které zvyšují váš výkon a to nejen při práci, ale také při sportu. Můžete je nosit v kabelce, jako první pomoc, když máte hlad či na něco chuť a saháte po dortíku či čokoládové tyčince. Také se vám občas stane, že vás po obědě přepadne únava a touha „dát si dvacet“? Pak je to právě ta chvíle, o které hovoříme. Jaké potraviny konzumovat pro zvýšení výkonu?

Ovoce

Zvýšit výkon mohou borůvky, které se považují za superpotraviny a to díky vysokému množství antioxidantů, mají pozitivní vliv na nervový systém a funkci mozku. Pomáhá proti ztrátě paměti a umí zlepšit náladu. Také kustovnice čínská obsahuje antioxidanty, vitamín B a další aminokyseliny, které vaše tělo a mysl posílí během pár minut.

Zelenina

Rajčata obsahují antioxidant lykopen, který brání volným radikálům na mozkové buňky, chrání je tak před poškozením. Umí také posilovat paměť, což pomáhá k efektivnějšímu řešení problémů. Špenát disponuje také antioxidanty, které bojují proti volným radikálům. Draslík, který v něm najdete, zlepšuje paměť, učení a podporuje funkci mozku.

Semínka a ořechy

Mandle díky esenciálním mastným kyselinám zlepšují náladu a tělo následně pracuje rychleji a víc efektivně. Vlašské ořechy zase díky polyfenolům, antioxidantům a omega-3 mastným kyselinám posilují deduktivní myšlení. Lněné semínko obsahuje alfa kyselinu linolovou, což zlepšuje funkci mozkové kůry, která se spojuje s motorikou a prostorovým vnímáním.