Možná vám připadá, že používání jedlého nádobí je jen pro extravagantní jedince, kteří chtějí na sebe upoutat pozornost. To je sice pravdou – člověka, který si pochutnává na zákusku a poté se zakousne do jedlého talíře nelze přehlédnout, ovšem jedlé nádobí má mnoho výhod pro vás i naši přírodu. Jedlé nádobí chtuná dětem i dospělým a neobsahuje téměř žádné kalorie.

Jedlé nádobí oceníte na pikniku

Na uspořádání pikniku v parku či na louce je potřeba připravit nejen chutné jídlo, ale také nezapomenout na repelent, ubrousky, deku a samozřejmě nádobí.

Je zřejmé, že po pikniku se těšíte, že ponesete domů lehčí košík či tašku, kde zmizí snědené jídlo. Jedlé nádobí výhodné sady může být skvělou „chuťovkou“ na závěr po skvělém piknikovém obědě a vám ubyde další přítěž v piknikovém koši či tašce.

Nezáleží na tom, zda si na jedlé talíře naservírujete maso nebo tofu, jedlé nádobí neobsahuje žádné živočišné složky, tudíž je vhodné pro vegany a vegetariány.

Jedlé kelímky jsou vhodné pro horkou kávu či čaj z termosky, ale i na studenou zmrzlinu. Kelímky mají příjemně nasládlou chuť, ovšem jsou jen minimálně kalorické.

Jedlé nádobí nijak neovlivňuje chuť jídla nebo nápojů a je vhodné i pro děti, které si jistě zamilují.

Jedlé nádobí je ideální pro každou oslavu

Pro pořadatele oslav má jedlé nádobí obrovskou výhodu – žádné špinavé nádobí k úklidu a umytí. Asi neexistuje na světě člověk, který by miloval mytí nádobí. Nechte své hosty, ať si špinavé nádobí po sobě sní. Věřte, že si opravdu pochutnají a vy obdivováni za originalitu.

Jedlé nádobí je ideální náhradou za plastové nádobí. Jednorázové plastové nádobí je jednou z příčin, proč se naše planeta topí v odpadcích. Zero waste preferuje stále více lidí a jedlé nádobí je efektivní způsob, jak toho dosáhnout.