Během těhotenství se ženy snaží být velice opatrné a snaží se ke všem činnostem přistupovat s rozvahou. Netahají těžké věci, i k relaxaci přistupují zodpovědně. Na řadu věcí se ptají lékaře, a to dokonce i ve chvíli, kdy do rukou dostanou poukaz na wellness pro dva. Říkají si, že masáže nejsou pravděpodobně nejlepší. Jenže nakonec se dozvídají, že existují alternativy, které jsou i těhotným ženám ku prospěchu. Jaké konkrétní masáže to jsou?

Jsou libo relaxační masáže?

Jiný stav, jak se těhotenství někdy přezdívá, je pro ženu skutečně velkou zátěží a přítěží. Zejména fyzických problémů bývá stále více a více. I proto je důležité dopřát svému tělu řádný odpočinek a taková tradiční relaxační masáž je jednou z věcí, kterou v jiném stavu rozhodně podniknout.

Zejména vhodné jsou jemně relaxační procedury, mezi které nemusí nutně patřit i masáž celého těla, ale také masáž obličeje, zad nebo šíje. To vše jsou velmi příjemné věci, během kterých se žena v jiném stavu skvěle uvolní.

Speciální těhotenské masáže

Vhodným typem masáží jsou i speciální těhotenské, které jsou pro ženy v očekávání jako stvořené, respektive doslova stvořené. Budoucím maminkám poskytují vítanou úlevu. Velmi často se provádí na boku z důvodu velikosti bříška a faktu, že na něm nastávající maminka už nemůže chvíli pobýt. V pozdějších týdnech se provádí v sedě, aby se neuškodilo miminku.

Čím je těhotenská masáž specifická, je její intenzita. A také způsobem provedení. Masíruje se na rozdíl od ostatních celou dlaní, samotný průběh je velmi mírný.

Jsou okamžiky, kdy masáž není vhodná

Existují však chvíle, kdy není masáž tou nejlepší volbou, ani když po relaxaci toužíte sebevíc. Je to například ve chvíli, kdy máte rizikové těhotenství nebo kdy trpíte na křečové žíly. Také se masáže ani v těhotenství nedoporučují při onemocněních páteře či při kožních potížích.