Pravidelné cvičení, alespoň třikrát týdně, strava, která vypadá na osmdesát procent vyváženě, ano někdy je potřeba zhřešit, návštěvy všech lékařů v rámci preventivní prohlídky. Když začne být venku zima, nosíte čepice a šály, abyste nenachladli, a v létě zase na tělo používáte krémy s ochranným faktorem, aby se pokožka nespálila. Pečlivě udržujete kondici, vaše zdraví je na dobrém stupni, přesto se necítíte dobře? Máte pocit, že je pořád něco špatně?

Fyzická i duševní stránka

Pokud je po fyzické stránce vše v pořádku, lidé nechápou, co se může dít. Ovšem psychické zdraví je stejně důležité, možná i důležitější, než to fyzické. Duši nevyléčíte s pomoci léků, vyšetření, operace a podobně, jako fyzické zdraví. Tělo bývá propojeno s duší, takže pokud je něco špatně s duší, signály se mohou projevovat také na fyzické schránce. Budete například unavení, budete mít bolesti břicha, pocítíte nevolnost. Jak o duševní zdraví pečovat?

Vaše pocity? Hovořte o nich!

Každý člověk má nějaké city, někdy je lépe a někdy zase hůř. Cítí strach, nedocenění, radost, smutek, bezmoc, napětí, lásku, nenávist. Je spousta emocí, které můžete cítit a podělit se o ně vám pomůže. Minimálně v tom, že vše vyventilujete a nebudou vás tížit, nebudete se jimi zaobírat. Možná také zjistíte, že existují lidé, kteří mají podobné problémy, jako vy. Také zápasí sami se sebou, nemají tolik sebedůvěry, jak jste si mysleli, jsou nejistí nebo v životě nešťastní. I když se možná budete na začátku cítit nepříjemně, vydržte. Hovory o emocích a pocitech jsou velmi důležité.

Buďte kontaktní

Přátelství se musí utužovat a upevňovat, protože přátelé jsou v životě velmi důležité. S nimi můžete podnikat spoustu věcí, můžete si vzájemně pomáhat, když je to potřeba. Jít spolu na koncert, pomoci kamarádům se stěhováním, udělat si večírek, oslavit s nimi narozeniny, postěžovat si nebo jednoduše jen vědět, že ta pomoc někde je, když je to potřeba.