Jako správní rodiče se snažíte udržet děti v bezpečí a dopřát jim všechno, co potřebují a chtějí. Domov se snažíte udržovat tak, aby děti neměly možnost se jakkoliv zranit. Věděli jste však, že děti se mohou zranit takřka kdekoliv? Nemusíte mít zrovna patrový dům či byt, ve kterém je schodiště nebo třeba skleněné prostory, kde by děti mohly přijít k úrazu jedna dvě. Nebezpečí na děti číhá takřka všude, a ač nezabráníte asi stoprocentně ničemu, protože úrazy se mohou stát takřka kdekoliv, můžete byt či dům maličko zajistit, čímž se budete snažit předejít dětským úrazům.

Bezpečí pro všechny

Přivádíte dítě do zavedené domácnosti, která předtím nemyslela na ochranu dětí a na to, aby všechno bylo „baby friendly“ tedy vhodné pro děti? Nemusíte měnit celý vzhled domácnosti, jednoduše vyzkoušejte zabezpečení bytu. Vyplatí se investovat menší částky a ochránit tak nejen děti, ale také svou pohodu, kdy se nebudete bát, co se kde stane. Co je dobré pořídit do bytu či domu?

Zamykejte dveře

Nemyslíme jen vchodové dveře, u kterých větší děti dokážou zmáčknout kliku a dostat se na chodbu, schody nebo třeba rovnou ven před dům, ale také jiné místnosti. Máte v domě nebo bytě místnost, ve které dětem hrozí nějaké to nebezpečí? Nebo máte místnost, kterou před nimi chcete uchránit? Pak jednoduše zamkněte!

Chraňte sporák

Máte-li doma děti, pak se určitě vyplatí investice do krytu, kterým sporák zavřete a děti nebudou mít možnost dotýkat se horkých plotýnek a jakkoliv se zranit. Dejte pozor také na to, aby děti neotevíraly dveře trouby, zde se mohou taky pěkně popálit.

Vrátka pro bezpečí

Schodiště v bytě nebo domě? Nemusíte u něj neustále stát a trhnout hrůzou, kdy z něj děti spadnou. Stačí pořídit bezpečnostní branku. Ta se dává nejčastěji na vrchol schodiště nebo také dolů, aby děti nemohly ani nahoru.