Vysvědčení se kvapem blíží a mnoho rodičů přemýšlí nad tím, co dát dětem za vysvědčení? Vždy je dobré je něčím motivovat a ocenit jejich celoroční nebo půlroční práci, ale zas by se to nemělo nijak extrémně přehánět, protože všeho moc škodí. Jak tedy postupovat při výběru dárků za vysvědčení? Co dětem dát a jak dárek zdůvodnit? Babičky a dědečkové většinou podstrčí dětem nějakou tu korunu, na přilepšenou. Vzpomenete si, co jste dostávali za vysvědčení vy?

Učíš se pro sebe

Ano, je to obehraná písnička, děti se učí jen pro sebe, měla by to být největší cena, že jednou budou mít vzdělání, dobré známky mohou být prospěšné pro další studium, ale ruku na srdce, tohle děti nechtějí slyšet. Chtějí dostat nějakou drobnost, kterou by se mohli chvíli těšit. Nejste zastánci velkých darů? To je v pořádku, k motivaci stačí jen obyčejná drobnost.

Návštěva restaurace nebo cukrárny

Konec školního roku je významný den. Děti dostanou vysvědčení, pro mnohé to bude první vysvědčení na nové škole. Můžete společně jako rodina zajít na oběd nebo večeři. Děti necháte objednat si to, co chtějí, jídlo mohou završit pohárem nebo oblíbeným dortíkem a nekrotíte je, když si chtějí objednat třetí džus.

Oblíbená činnost

Jezdíte s dětmi rádi do aqvaparku, který je od domova trochu vzdálen? Nebo si na celý den vyjedete na výlet nebo rádi děti chodí do laserového centra, kde si mohou užít skvělé odpoledne? Po vysvědčení můžete s dětmi vyrazit tam, kde to mají rády. Do kina, divadla, na oblíbený koncert nebo cokoliv, co mají rády. Udělejte si zábavný den nebo odpoledne, které si užijí.

Nechte děti vybrat

Touží děti po novém albu svého oblíbeného zpěváka? Holky po novém tričku a kluci po nové hře? Přejí si lego, panenku nebo cokoliv podobného? Je-li jejich přání v únosné míře, pak jim pořiďte to, co chtějí.