Zní to neuvěřitelně, ale sedací vaky již mají dlouhodobou historii – první z nich se objevily již v roce 1960. V začátcích se plnily fazolemi, které postupem času nahradil polystyren či polyuretan.

Jakou si pořídit?

Jsou vyráběny v mnoha provedeních – jak barevných, tak z rozličných materiálů či velikostí. Nejznámější je dětský sedací vak ve tvaru fotbalového míče. Tato varianta zdobí nejeden pokojíček malého fotbalisty či fotbalistky. Mohou ale být také ve formě velkého pohodlného polštáře či klasického křesílka.

Jak je to s plněním?

Pokud se vám zdá, že se náplň ve vaku nějak „ztratila“ – nemusíte se obávat, že již nikdy nebude jako dřív. Veškeré kvalitní vaky mají totiž prostor pro jeho opětovné naplnění. Zde si opět můžete vybrat, jakou náplň do svého vaku použijete. Nejoblíbenější náplní jsou bezpochyby polystyrenové kuličky.

Kde mohu sedací vak použít?

Hodí se prakticky do každého místa ve vašem bytě či domě. Nejčastěji jsou používány v obývacím pokoji – a to samozřejmě před televizí. Jedná se totiž o velice pohodlného společníka, který vám večerní sledování televize rozhodně zpříjemní. Pokud si raději večer v ložnici přečtete knížku, opět je to prostor pro příjemné polehávání na vaku. A co v létě? Klidně si jej přeneste na zahradu či na balkon. Je to prostě společník pro každou událost a každou chvíli.

Na kolik mne tento nákup vyjde?

Dají se pořídit za různorodé částky. Doporučujeme koupit vak v částce okolo 1.000,- – tak se nemusíte bát, že bude ušetřen na kvalitě, ale současně není předražený. Je to prostě taková „zlatá střední cesta“. Přesně takový vhodný typ nakoupíte na stránce dona-shop.cz. Nejenom že zde nakoupíte za výhodné ceny, ale také si můžete vybrat ze široké škály provedení. Vybere si zde prostě celá rodina.