Zařizujete nově obývací nebo dětský pokoj? Potřebujete úložný prostor pro různé drobnosti, dokumenty, spodní prádlo nebo hračky? Ideálním řešením, jak mít vše přehledně uklizené je pořízení komody, kde díky jejich členitosti a rozmanitosti můžete vše oddělit podle svých potřeb. Komoda má být především funkční a praktická, ovšem její estetická stránka je také důležitá. Jak správně komodu vybrat, aby podtrhla ráz celého interiéru a současně jste ji plně využili? Před jejím nákupem si ujasněte některá kritéria, abyste svého nákupu později nelitovali.

Kde bude komoda stát?

Nejhlavnějším kritériem při výběru komody je její umístění. Do obývacího pokoje se můžete více nechat zlákat jejím designem. Prosklené vitríny použijte k výstavě fotografií nebo výtvorů vašich dětí. Komoda šířka 60 cm postačí k uložení dokumentů a drobností, které potřebujete mít neustále po ruce.

V ložnici najde větší využití komoda skříňová nebo s většími šuplíky pro uložení spodního prádla. Komoda 140 cm pojme více oblečení a ložnicí zateplí. Její vrchní část využijte pro designovou vázu s proutím nebo umělými květinami. Vytvoříte tak z ložnice útulné místo, kam budete chodit rádi odpočívat.

Do dětského pokoje je ideální šuplíková komoda, pokud ji chcete využít k uložení různých drobností nebo dětských pokladů. Pokud má sloužit k uložení oblečení, vybírejte stejně jako komodu do ložnice.

Oblíbeným místem pro komody jsou předsíně. Při jejich výběru berte v potaz zejména jejich hloubku. Většina dveří z místností se otevírají do chodby a nevhodně vybraná komoda může otevírání značně zkomplikovat.

Výběr materiálu

Vybírejte komody podle zařízení vašeho interiéru. Komoda borovice masiv se hodí do venkovského rustikálního i moderního stylu. Masivní komoda borovice i jiné materiály je sice náročnější na údržbu, ale její životnost je mnohem delší než laminátových, které jsou v posledních letech tolik oblíbené pro svou nízkou cenu a velkou rozmanitost. Laminátové komody se hodí spíše k modernímu stylu bydlení.