V tom nejdokonalejším scénáři jste vaši vyvolenou romanticky požádal o ruku na krásném místě, které si bude pamatovat celý život – a řekla vám „ano“. V druhém scénáři zrovna čtete tento článek a snažíte se přijít na to, jak na to?! Ať už jste na tom tak, či onak, přinášíme vám krátký návod, jak položit své milé onu osudnou otázku. Věřte tomu nebo ne, ale většina žen si pamatuje po celý život ten okamžik, kdy ji manžel požádal o ruku. A tady je slibovaných 6 kroků!

Jdeme na to!

1. Překvapte ji, ale ne moc. Pokud jste už s vaší přítelkyní dlouho, oba se již nějakou tu dobu znáte a hovořili jste o společném životě, tak vám dala ruku.

2. Nečekejte příliš dlouho. Proč odkládat společný život? Ženy jsou často zklamané, když muž nemá odvahu požádat je o ruku. Dokonce i tehdy, když stokrát řekly, že jim na tom „formálním požádání o ruku“ nezáleží! Věřte nám – záleží jim na tom a to hodně!

3. Ať je to přesně tak, jak si to ona představuje. Nikdo vaši přítelkyni nezná lépe, než vy sám. Pokud vaše vyvolená brečí u romantických filmů a má ráda „happy endy“, pak je jasné, co musíte udělat! Nežádejte ji o ruku na pohovce, zatímco sledujete fotbalový zápas, nýbrž vyberte nějaké krásné místo. I kdyby jste to udělal doma, aspoň se vynasnažte, aby to bylo nezapomenutelné. Uvařte večeři, zapalte svíčky, rozházejte po posteli lístky růže, pusťte romantickou hudbu, zhasněte světla… Máte toho na výběr hodně!

4. Neexistuje nevhodná doba pro požádání o ruku. Může to být ráno, když se na ni díváte, jak se probouzí, při obědě nebo pod hvězdnou oblohou.

5. Promluvte na ni ze srdce, protože jen tak si vaše slova navždycky zapamatuje. Nemusíte být velký řečník, abyste jí dokázal říct, proč ji milujete a proč ji ke svému životu potřebujete.

6. Nedělejte si starosti, když to nebude perfektní. Už jen vaše snaha a přání být originální udělá z vaší vyvolené nejšťastnější ženu pod sluncem!

Tak a teď už stačí jen začít plánovat svatbu. Zarezervovat si místo obřadu, restauraci, svatebního fotografa, kameramana, sehnat svatební šaty, prstýnky, dort… No, je toho poměrně dost.