Kufry máte dávno zabalené a jejich obsah několikrát zkontrolovaný. Děti nemohou dospat a jejich otázky, kdy už se vydáte na cestu, vám tak trošku lezou na mozek. Ve shonu možná zapomínáte na to, že byste pro všechny měla zařídit cestovní pojištění. Zapomněla jste?

Jednejte rychle!

Když zapomenete, není to velký malér. Dnes je možné rychle sjednat cestovní pojištění on-line. Vyřízeno je za několik minut, smlouva vám přijde na e-mail a pojistka je platná od druhého dne. Aby vše proběhlo bez problémů, musíte znát počet osob a počet dní, cílovou destinaci a základní údaje o všech cestujících. Poté už postupujete podle návodu na webu pojišťovny.

Výhodná cena a podmínky

Rodinné pojištění do zahraničí vás nevyjde draze, když si před uzavřením smlouvy uděláte srovnání nabídek. Jde to rychle skrze online srovnávače. Ty vám ukážou, kde a kolik zaplatíte. Oblíbená je například cestovní pojistka od Ergo, ceny začínají již na 20 Kč na den. Nikdy nesmíte smlouvu uzavřít, aniž byste si důkladně přečetla podmínky. Ukazatelem kvality jsou pojistné limity pro léčebné výlohy, doporučuje se částka 5 000 000 Kč. Ceny pojištění do zahraničí se odvíjí právě od nich. Podezřele levná pojistka bude mít pravděpodobně limity nízké. Tím riskujete, že budete muset doplácet ze svého.

S doplňky je to lepší

Kromě základu je vhodné si vyřídit různá připojištění. Pokud vyrážíte na cestu letadlem, kupte si pojištění zavazadel, kryje vás při jejich ztrátě, zničení i zpoždění. Hodí se také úrazová pojistka a připojištění pro sportovní aktivity. Doporučuje se mít ještě pojištění odpovědnosti. Kryje vás pro případ, že neopatrným chováním způsobíte druhé osobě škodu na zdraví nebo na majetku. Více se o něm dozvíte v tomto článku. Hodí se také pojištění storna zájezdu, ubytování apod.