Zahradu má dnes mnoho lidí, často jde o krásné místo, kde si můžete užít klid. Někdy je toho klidu však příliš a zahrada začne působit smutně. Nejen lidi vám přinesou příjemnou společnost, ale i zvířata. Chov domácích zvířat je pro mnoho lidí představou neustálé práce navíc, ale realita může být jiná. Je i mnoho nenáročných domácích zvířat, která oživí vaši zahradu a stanou se i užitečnými pomocníky, třeba takové slepice.

Proč zrovna slepice?

Snad každý používá vejce, ať už na chutnou omeletu nebo pro přípravu vašeho oblíbeného koláče. Vejce jsou však často drahá a ne každého baví pro ně neustále jezdit do obchodu. Díky slepicím můžete mít neustálou zásobu chutných domácích vajec. Domácí vejce jsou mnohem zdravější než od slepic z velkochovů, mají vyšší obsah vitamínů. Slepice jsou zábavné a na zahradě si je brzy zamilujete. Když je necháte volně pobíhat, zbaví vaší zahradu mnoha škůdců, různých brouků, červů a také vaši zahrádku zdravě a organicky pohnojí. Stačí pořídit kurník pro slepice a pak samozřejmě slepice, ty jsou však natolik levné, že s nimi získáte z pakatel mnoho příjemných společníků.

A co králík?

Králíci jsou jedním z nejčastěji chovaných zvířat, jsou rovněž nenároční. Stačí zainvestovat do králikárny a můžete si rovnou pořídit pár ušáků. Mnoho lidí miluje králičí maso a jsou i tací, kteří by nedokázali králíka sníst, v takovém případě je můžete chovat třeba i na mazlení, zajisté si králíky zamilují i vaše děti.

K zahradě patří pes

Bylo by smutné, kdyby na zahradě chyběl pes, s ním okamžitě zabijete nudu, zlepší vám náladu kdykoliv budete smutní a navíc se stane skvělým ochráncem vašeho pozemku. Pokud nepůjde o interiérového mazlíka, ale chcete z něj kvalitního hlídače, potřebujete psí boudu. Jestliže se bojíte, aby pejsek neutekl, vyplatí se kotce pro psy, jsou prostorné, praktické a pes v nich může počkat do doby, než se vrátíte z práce.