Kojení je pro mnohé maminky naprosto přirozené. O prospěšnosti kojení není tedy nejmenších pochyb a všechny maminky vědí, že je to nejideálnější výživa pro děti. Ne vždycky je to však jednoduché, ne vždycky to jde úplně snadno a jednoduše. Nervozita, stres, obavy a mnoho dalšího může maminkám tento proces znesnadnit.

Kojení často bývá přímo spojeno s psychikou. Když je maminka ve stresu, může se stát, že přijde o mléko. A pro děti jde o ideální pokrm, to je víc než jasné. Přesto existují maminky, které o kojení pochybují a kojit nechtějí. Přinášíme důvody, proč je dobré vaše nejmenší kojit.

Posiluje imunitní systém

Mateřské mléko pomáhá posilovat imunitní systém. Svým složením pomáhá mateřské mléko v době chřipek i v době pylových alergií. Podobně je to i s dalšími nemocemi jako virová onemocnění a podobně. Pomáhá vašemu miminku budovat silnou imunitu.

Maminkám usnadňuje hubnutí

Kojení pomáhá při hubnutí, spousta žen potvrzuje, že díky kojení jim šla poporodní kila dolů jednoduše a měly mnohem větší šanci udržet si zdravou váhu.

Chrání děti před infekcemi

Podle mnoha rozsáhlých studií právě kojené děti jsou lépe chráněny před infekčními onemocněními dýchacích a močových cest, chrání před zánětem středního ucha nebo rotavirovými infekcemi.

Brání alergii

Kojení také pomáhá bránit brzkému rozvoji alergie na některou ze složek kravského mléka, především na kravskou bílkovinu. Maminky si v tomto ohledu musí hlídat svůj jídelníček, aby nejedly nějaká jídla a potraviny, které jako alergeny fungují.

Jídlo vždy při ruce

Kojení je v podstatě neustále k dispozici, dětem „nosíte“ jídlo pořád u sebe. Má-li miminko hlad, pak jej nakojíte během několika minut. Nemusíte se starat o lahvičky, míchání umělé výživy, nemusíte vyvářet všechny potřeby, převařit vodu. Když už je výživa hotová, musíte jí zchladit na optimální teplotu. To zabere nějakou dobu, během které má vaše dítko větší a větší hlad.