Miminko je krásná věc a těhotenství, pokud je bez zdravotních obtíží, je jednou z nejkrásnějších věcí, alespoň tak to mnohé maminky popisují. Snažíte-li se o miminko, pak netrpělivě čekáte s těhotenským testem. Udělat si jej? Už je ten správný čas? Dorazí jako každý měsíc menstruace? Nebo se zpozdí a dá vám šanci doufat, že budete mít miminko?

Sledujete tělo

Ve chvíli, kdy se snažíte o miminko a víte, že teoreticky „můžete být těhotná“ pozorujete tělo víc, než jindy. Hledáte jakýkoliv náznak nebo příznak, který by vám napověděl, že čekáte miminko, že se můžete začít radovat a těšit na potomka. Někteří možná toto berou jako povel k tomu začít se chovat k tělu lépe a šetrněji. Protože potřebujete být zdraví. Teď odpovídáte nejen za svůj život, ale i za bezproblémové těhotenství a za to, že vaše miminko bude růst bez problémů. Může být pár indicií nebo chcete-li příznaků, které vám mohou napovědět. Tělo vám řekne, jak se věci mají. Jaké prvotní příznaky můžete na těle pozorovat? Jde o obecné příznaky a ne každá žena je může pociťovat.

Bolestivá ňadra

Jde o jeden z nejčastějších příznaků. Několik dní po ovulaci mohou cítit prazvláštní pnutí, možná také brnění. Můžete pociťovat citlivost ňader či zvýšenou citlivost bradavek.

Únava, výkyvy nálad či přecitlivělost

Někdy můžete pociťovat, hlavně na začátku těhotenství, velkou únavu, protože oplodněné vajíčko je pro ženské tělo nezvyk a je to zátěž. Vliv to má také na hormony, takže se najednou cítíte věčně dojatá, neustále jen pláčete, vše okolo vás dojímá. Nebo naopak, budete mít věčně špatnou náladu.

Bolesti břicha

Mohou být typické jako při menstruaci nebo během ní, ale přeci jen jsou o něco možná jiné, objevují se při tom, když se namáháte, pokud vstanete ze židle, můžete pociťovat tlak v podbřišku.