Dětství a postupné dospívání je velmi důležité a to nejen pro psychický vývoj dítěte, ale také pro ten fyzický. Mění se nejen názory, potřeby a úkony, které děti zvládají bez pomoci rodičů, ale také proporce těla. V krátkém čase se tak dětské tělo velmi změní a je potřeba se o něj pečlivě starat.

Toto období se nesmí podcenit

To rozhodně ne! V tomto období je nutno zajistit dítěti všechno, co potřebuje pro správný vývoj. Nepodceňte tak toto období, protože máte jen jednu jedinou šanci. Dopřejte dětem všechno, co potřebují, protože jedině tak z nich vyrostou lidé, kteří si prošli správným vývojem a jejich tělo je zdravé. Nejde jen o pravidelnou stravu a vynechání cukrů. Jaké další tipy můžete pro zdravý vývoj dětí udělat?

Důležitý vápník

Jde o jeden z nejdůležitějších prvků v lidském těle vůbec. Když jej dětem dopřejete hojně, budou mít zdravé a silné kosti a zuby. Právě vápník je základním stavebním kamenem kostí a zubů. Je proto důležité zajistit dostatečný příjem vápníku v raném věku, protože později už s ním nic moc nezmůžete.

Bez pohybu to nepůjde

Bez pohybu to bohužel vůbec nepůjde. Děti v dnešní době velmi často vysedávají u počítače, tabletu, televize, notebooku a podobně. Už to není jako kdysi, když běhali pár hodin venku, s kamarády nebo si hrají na zahradě. Je nutno jim zajistit pravidelný pohyb. Pošlete děti hrát si před dům, zapište jej do nějakého sportovního klubu, jděte na procházku, jeďte na kole. Snažte se i vy dát dětem dobrý příklad.

Vitamín D

V dětské stravě je velmi důležitý, protože má pozitivní účinky na stavbu kostí a zubů, je důležitý pro správné vstřebávání vápníku a fosforu. V těle se tvoří poměrně snadno, ale je třeba vystavit tělo sluníčku, který pomáhá.