Spousta budoucích rodičů si klade vysoké cíle a říká si, co bude dělat, až se miminko narodí a čemu se naopak stoprocentně vyhnou, co dělat rozhodně nebudou. Dávají si předsevzetí a jsou si jistí, že je dodrží. Není to přeci nic složitého a těžkého. Chce to jen správnou organizaci a vše dělat tak, jak si naplánujete. Jenže realita je jiná. Hodně jiná. Během ní děláte často věci, které potřebujete, jen abyste přežili nebo měli chvíli klidu. Pak zase děláte věci, které vám pomáhají přežít. Jaká jsou rodičovská předsevzetí? A jaké rozhodně nedodržíte?

Předsevzetí jsou fajn

„Bohužel často nevydrží. Já jsem sama měla jasno, že mé dítě nebude nikdy koukat na pohádky v televizi. Neodstavím ho na půl dne k televizi a sama budu mít klid, to nikdy. S prvním synem jsem to zvládala dodržet, byl klidný, nevztekal se a já ho venku dokázala zabavit. S druhou dcerou to bylo horší. Tam jsem sáhla po televizi, pohádce nebo tabletu s pohádkou, abych měla dvacet minut klidu“ přiznává Jarmila.

V těhotenství se budu krotit

První předsevzetí, když vidíte kamarádky a kolegyně, které přibraly dvacet i třicet kilogramů a teď mají problém to zhubnout? Vy taková nebudete, ani náhodou. A najednou se to stane. Ani pořádně nevíte jak. Kilogramy nahoru letí rychlostí blesku, nepřejídáte se, sladkému se vyhýbáte, a přesto jste během těhotenství nabrala dvacet kilogramů. Tento fakt bohužel neovlivníte.

Kojení? Celý rok!

Poctivě. Je to přece pro miminko nejlepší. Co však, když budete mít problémy? Bude to bolet, nepůjde to tak, jak si přejete, nebudete mít dostatek mléka nebo vaše miminko nebude s mlékem spokojeno a bude hladové? Ač si to sebevíc přejete, ne vždycky to vyjde. A není to chyba maminek, že nechtějí kojit. Prostě to nejde.